GTA 5: Bir değil iki değil tam altı rekor!

1 değil, 2 değil... GTA 5'in ardarda kırdığı tam 6 büyük rekor, artık Guiness tarafından da onaylı!

GTA 5: Bir değil iki değil tam altı rekor!
Tüm dünyada rekorlara imza atıyor

GTA V ilk duyurulduğu günden çıkışına kadar yüzlerce kez haber konusu olmuş az sayıdaki oyunlardan birisidir. Geçen ay piyasaya çıkan oyun, şu ana kadar birçok farklı rekora çoktan imza atmış durumda fakat dünya rekorlarının tek mercisi Guinness'e göre, GTA V sadece rekor kırmakla kalmadı, aynı zamanda çığır açmayı da başardı...

Guiness'ten Salı günü gelen açıklamaya göre, GTA V sadece bazı rekorları kırmakla kalmadı, aynı zamanda çıktığı günden bu yana kadar geçen sürede, altı farklı rekoru yerle bir etti! Son olarak "En çok izlenen oyun trailer'ı" olmayı da başaran efsane yapım, aynı zamanda en çok satan aksiyon oyunu, en çok satan oyun ve bir milyon dolar barajına en hızlı ulaşan eğlence aracı olma rekorlarını da kırmıştı. 24 saatte en çok kazandıran ürün olmayı da başaran oyun, 3 günde ulaştığı gelirle de rekor kırmayı bilmişti. 

Özellikle dördüncü oyunun ardından, GTA V hayranları başta olmak üzere, tüm oyunculara ilaç gibi gelen oyun, piyasaya çıktığı ilk 24 saat içerisinde 11.2 milyon adet satarak, 815.7 milyon dolarlık hasılat yapmıştı. Çıkışından sadece üç gün sora ulaştığı gelir, bir milyar doları buldu. GTA V kırdığı rekorlarla oyun sektöründe yeni bir noktaya gelmiş durumda. O, bu zamana kadar çıkmış birçok film ve televizyon programından çok daha fazla para kazandırdı ve oyun sektörünün yadsınmaması gerektiğini bir kez daha tüm dünyaya hatırlattı.

"Oyun oynamak artık öylesine bir iş değil, GTA V bunu net bir şekilde ispatladı." şekliden konuşan Guiness World Records yazı işleri müdürü Craig Glenday de durumun farkında olduklarını beyan etti. 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Kerizler sagolsun diyorlar :)

dünyada ki tüm ergen tayfası için ideal bir oyun olmuş....

@11 Eki 2013 12:38 ergen? Senin beynin ergen kaldığı için bu yorumu yaptığından oyunu alan bizim gibi milyonlarca insanın asla umrunda olmayacaksın.

@11 Eki 2013 12:38 minecraft oynuyosundur , gtaya ergen diyosun :D

@11 Eki 2013 12:38 Ben herhangi bir ergenin bu oyunu oynadığnı görmedim ha oynursa oynasın ergende oynar yaşlı da yetişkinde

Neden keriz olsunlar ki. Gayet de güzel bir oyun.

Sen bir tüketiciye keriz diyorsunda sen ne oluyorsun arkadaşım :) Azıcık mantık.

kim tutar seni gta

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir