GTA 5 için bir açıklama daha!

Grand Theft Auto 5 gerçekten iptal mi ediliyor? Bu şok iddiaya gelen cevap haberimizde!

  • Ertuğrul Süngü
GTA 5 için bir açıklama daha!

Oyun sektörünün en hareketli ayı olmaya aday olan Mart ayında çıkması beklenen en önemli isimlerden Grand Theft Auto 5, geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız gibi, bir sonraki bahara kaldı... Aralık ayında başlayan GTA V koşuşturması, Rockstar'dan gelen bir açıklama ile iyice zirve yapmış, serinin son oyununun bahar döneminde raflardaki yerini alacağı yönündeki inanç bir hayli artmıştı. Ne yazık ki firmadan yapılan açıklamaya göre GTA V, ancak 17 Eylül tarihinde sevenleri ile buluşabilecek.

Yapımcı Rockstar'ın resmi sitesinde yer verilen açıklamanın hemen ardından ortaya atılan, "GTA V iptal edilecek" gibi komplo teorileri ise öyle görünüyor ki firmanın canını çok sıkmış durumda. Oyunun çıkış tarihinin gecikmesi hakkındaki envai çeşit iddiaya, Rockstar tarafından yapılan bir basın açıklaması ile cevap geldi.

Firma yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; "Birçoklarınızın bu gecikmeden dolayı hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz. Ne yazık ki bazen böyle gecikmeler düşünülenden çok daha gerekli olabiliyor. Hele ki konu bir de eğlence sektörü ve oyunlarsa, durum çok daha önem kazanıyor. Ayrıca, yaşanan gecikme hakkında kendince ileri geri konuşup fikir üretenlerin dile getirdiklerinin de boş konuşmalardan başka bir şey olmadığına değinmek istiyoruz. Yaşanan gecikmenin tek sebebi, böyle bir oyunun piyasaya çıktığında tamamen mükemmel olmasını istememizden başka bir şey değil. Sizin de hesaplayabileceğiniz gibi, GTA V'ten beklentiler inanılmaz boyutlarda."

Bundan önceki çıkış tarihini bir anda 17 Eylül tarihine atan GTA V, Xbox 360 ve PS3 için piyasaya çıkacak. PC ve Wii U sürümleri ise halen gizemlerini koruyorlar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Eğer Bir kez daha ertelenirse Rockstar batmanın eşiğine gelebilir hatta batabilir. Benden söylemesi...

bu da gta iv gibi problemli olmasında 2014'e sarksada dert olmaz.

ne alaka? Bu erteleme zaten normal bir erteleme değil. Adamların vardır bi bildikleri ertelemeden batanfirmamı varmış.

arkadaşım sen rahat ol rockstar gibi bir firma oyunu erteledi diye batmaz. oyunu ertelemesi güzel bir şey gta 4 deki gibi bir çok buglu şekilde gelmicek amaçlarıda o olması gerekiyor zaten. pc ye 2014 de cıkartırlar ozaman :) bekliyip görücez

iyice suyunu cikardilar.. mükemmel olmasi icin gecikmeler oluyormus.. o zaman once mukkemmel yapin sonra tarih verin.. bole musteri sayginligida kazanmis olursnuz.. ama bole yaparak kaybedersiniz...yazık !!!

Bence playstation 4 için saklıyorlar oyunu

oyunun ertelenmesi sadece ticari amaç oyun çoktan yapılmıştır yada son aşamalara gelmiştir yani ertelendi diye bug olmucak yada gta4den daha güzel olucak demek saçmalık.

O zaman PC yükseltme işi de kaldı. :D

Wii U ya bile çıkarıorken ps vitaya çıkmıyor ne saçmalık bende vita alcaktım wii u alcam şimdi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play