GTA 5: İyi haber gitti, kötü haber geldi!

GTA 5 hakkında kısa süre önce gelen büyük müjde, ne yazık ki resmi olarak yalanlandı!

  • Ertuğrul Süngü
GTA 5: İyi haber gitti, kötü haber geldi!
PC kullanıcıları için bekleyiş devam ediyor

Grand Theft Auto V, şüphesiz 2013'ün en çok beklenen oyunlarından birisi. Yapım hakkında bu zamana kadar ortaya çıkan envai çeşit bilginin ardındansa, şimdi de sıra resmi çıkış tarihine geldi...

Gerçekleşen aylarca ertelemenin ardından oyun için açıklanan son çıkış tarihi olan 17 Eylül'e sadece haftalar kaldı. Bilindiği kadarı ile GTA V, Xbox 360 ve PS3 platformları için üretilecek ama yapımın PC platformunu ne zaman ziyaret edeceği hakkındaysa henüz bir bilgi gelmiş değil. Ama çok kısa bir süre önce, Nvidia yöneticilerinden Chris Evenden'nin yaptığı bir açıklama, GTA V'in PC sürümünü bekleyenleri bir anda heyecanlandırmıştı. Açıklama şu şekildeydi: "PC oyuncuları, bu sonbaharda gelecek Call Of Duty: Ghosts, Grand Theft Auto V ve Assassin's Creed IV gibi iyi oyunlar için sistemlerini hazırlamaya başladılar."

Ancak bu açıklama, görünüşe göre birilerini rahatsız etti. Nvidia, yayınladığı resmi bir açıklama ile, Evenden'in sözlerini bir nevi "yalanladı." Nvidia, Evenden tarafından söylenen sözleri bir hayli ciddiye almış olacak ki GTA V'in çıkışı hakkında hiçbir bilgileri olmadıklarını şu sözlerle açıkladı; "Daha önce yapılmış olan açıklamanın tek amacı, sonbahar döneminin ne kadar yoğun ve oyuncular için ne kadar dolu geçeceğini belirtmek için yapılmıştır. Söylenenlerin hiçbiri spesifik bir bilgi içermediği gibi, Nvidia olarak GTA V'in çıkış tarihi ile alakalı elimizde hiçbir bilgi bulunmamaktadır."

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

amac belli; ekran karti satmak. rockstar vice city zamanindan beri onceligini hep konsollara vermistir. kaldi ki gta v'ten soz ediyoruz. cikisindan 5-6 ay sonra anca cikar diyeyim.

Bu Bilgiyi 2 Hafta Önce Almıştık Geç Kalmadınız Mı Acaba?...

Nvidia bunu yalanlayali bir haftadan cok oldu

PC sürümü de gelir yakında merak etmeyin.

Elbet pc surumude gelecek. Taktik yapiyorlar sadece.

2 ayda konsolculara çakarlar oyunu. baktılar satışlar düşmeye başladı "müjdeee müjdeee" demeye başlarlar. aslında söyleseler de ona göre ekran kartı alsak. ama nerdeee, nvidia bile yeni ekran kartları için bu oyunun çıkış tarihine göre kartları piyasaya sürmeden bekletiyordur.

PC herkeste var ps3 Xbox kullanıcısı az. Önce onlara kitlicekler sonra pc kullanıcısına. Satış politikası...

Bu ne yaa pc 2014 de ciksaydi babam alirsi karne. Iydi 2015 de iyi ama babam begenmez mat 4 gecen 5. Sinif 5 di neyse salaklar 2 ylmi surer pc

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play