GTA 5: Sabit diskler biraz zorlanacak!

Rockstar'dan, Grand Theft Auto 5 hakkında yeni açıklamalar geldi... İşte cevabı belli olan sorular!

  • Ertuğrul Süngü
GTA 5: Sabit diskler biraz zorlanacak!

Nasıl yeni yeni konsollar oyun teknolojisinin kalbini oluşturur konuma geldilerse, GTA serisi de oyunların resmen atar damarı oldu. Geçen zaman içerisinde hakkında en az konsollar kadar çok dedikodu çıkan ve birçok farklı başlık altında, birbirinden farklı açıklamayla gündeme gelen serinin yeni oyunu GTA V, yine kendisini gösterdi...

Rockstar tarafından verilen bir demeçte ortaya çıkan yeni detaylar fazlasıyla ilginç. İlk olarak oyunun kaplayacağı alan... Oyunu sabit disklerine kurmak isteyen Xbox 360 kullanıcılarının 8GB'lık alanı gözden çıkarması gerektiğini dile getiren Rockstar, PS3 kullanıcıları için de benzeri bir bilgi paylaştı. Oyunun PS3 optik okuyucusuna konar konmaz yüklemeye geçeceğini dile getiren yapımcı ekip, tıpkı Xbox 360'da olduğu gibi 8GB bir alanın oyun tarafından kullanılacağını beyan etti. Bu arada Sony'nin yeni "İndirme yaparken oyna" sisteminin oyun kurulumu esnasında çalışmayacağı da belirtildi.

Los Santos'un ne kadar büyük olduğunu merak edenler için gelen bir cevapsa, konsolların ne derece zorlandığının garantisi oldu; "Grand Theft Auto V şu ana kadar yarattığımız en büyük ve aynı zamanda kendisine bu denli tutkuyla bağlandığımız ilk oyunumuz olacak. Bu yüzden hali hazırda bulunan konsolların tüm güçlerini, sonuna kadar kullandık."

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Xbox One ve PlayStation 4'te durum...

Piyasaya çıkmak üzere olan Xbox One ve PS4 konsolları ile ilgili sorularaysa üstü kapalı cevaplar veren ekip şu sözleri sarf etti: "Yeni nesil konsollar ve PC platformları hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayı şu anda uygun görmüyoruz. Bizim hedefimiz, an itibarı ile mevcut konsol sahiplerinin ellerindeki cihazlarda en üst seviyede oyun deneyimi yaşamalarını sağlamak."

Uzun süredir oyunun ana karakterleri olacak olan Michael, Franklin ve Trevor'un hikayeleri ile uğraştıklarını da söyleyen Rockstar ekibi, bu karakterlerin oyun içerisindeki konumlarını ve oyunun ilerleyişine olan etkilerinin mükemmel olacağına olan inançlarını bir defa daha yinelemekten de geri kalmadılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

PC ye çıkmayacak gibi.

@04 Tem 2013 15:16 artık yakında babalar gibi PS4 çıkacak ne pc si yahu şakamısınız nesiniz...

@04 Tem 2013 18:14 Herkesin ps4 alacak kadar parasımı var arkadaşım?

pc ye çıkacak bu kesin bir bilgi ama pc için gereken boyut 15 i geçer bence ;)

gta 4 15 34t

PC ' lere gelmiyor mu?

şu saçma amerikan ergen oyununu ne kadar abarttılar yahu...

rockstar pc kullanicisina ayip edion bizleri kaybedion

Bununda suyunu çıkardılar. Birkaç sene sonra GTA10 çıkartmaya bile niyetlenirler...

@05 Tem 2013 09:12 serinin son oyunu

Pc ye geliyor arkadaşlar yanlış hatırlamıyosam 23gb istiyordu.

@06 Tem 2013 11:52 Biraz zor gelir pc ye,

ne pc si diyen arkadaşların yorum yaparken pc kullanmaları garip ! madem öyle bir imkanınız var pc ye muhtaç olmayın ! kabul edin artık pc her zaman ps den iyidir!

Pc Ye GELCEKMİ GELMŞCEKMİ

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost