GTA 5 yasaklandı; olay oldu!

GTA 5'in sadece tek bir ülkedeki tek bir mağazada yasaklanması, tüm dünyayı işte böyle karıştırdı!

  • Cem Şancı
GTA 5 yasaklandı; olay oldu!
GTA 5 yasaklandı; olay oldu!

Change.org'ta açılan imza kampanyası, ilginç bir sonuca ulaştı. Şiddet mağduru üç kadın, GTA 5 oyununda kadına şiddet uygulandığı gerekçesi ile oyunun, dev alışveriş mağazaları Target'ta satışının durdurulması için kampanya başlattı ve kampanyada 40 bin imza toplandı.

İmzaların artması üzerine Avustralya'daki Target mağazaları GTA 5'i raflardan kaldırma kararı aldı ama bu sefer de oyun severlerden büyük tepki topladı. Bunu bir tür sansür girişimi olarak yorumlayan oyun severler, Target mağazalarından alışveriş yapmamak üzere yeni bir kampanya başlattılar. Ancak olay dünya çapına yayıldıkça, diğer ülkelerdeki Target mağazaları da hedef tahtasına konuldu ve dünyanın her yerindeki Target'lar bir anda durumdan etkilendi.

Oysa Avustralya'daki Target mağazaları ile ABD'deki Target mağazaları yönetimsel olarak bir değiller ve ABD'deki mağazalarda GTA 5 satışı devam ediyor. Yasak ise tamamen Avustralya Target mağazaları yönetiminin, gelen baskısı sonucu aldığı bir karar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Çok iyi olmuş.Gta bir gerçek dünya simülatörü.Dolayısıyla gerçek dünyadaki herşeyi oyundada yapmak istersin.Oyunda sana git kadınlara eziyet et mi diyor sanki.

Kadınlar bence haklılar oyunlarda kadına şiddete son verilmeli sadece oyunlarda değil filmlerde ve gerçek hayatta devletler önlem almadıkça bu gibi olaylar çok oluyor devlet yönetiminin başında ki insanlar sadece kendi ceplerini düşünür oldu beni buraya halk getirdi halka hizmet edeyim demiyor kendi çıkarlarına hizmet ediyor

batacaklar artık yapacak bir şey yok çıkmaza girmişler

Böyle şey olurmu

Yahu bir oyunumuz var çekemiyorsunuz. Bune kardeşim ya. Oyun bu oyun. +18 yaş olgun kişi oyunu.

Ohh bee 3 5 gerzek oyunda kadına şiddet yapsın bunuda ciddiye alanlar çıksın üstüne 40000 ad imza toplansın yahu oyun ile gerçek hayatı ayıramayanlarla bir olmuşlar hakketen komik gta 5 e gelene kadar ohooo o zaman street Fighter mortal kombatta yasaklansın olurmu öyle şey yahuu

Bence haklılar çünkü 18 yaşından küçükler çok oynuyor ve bu gta 5'deki davranışlar çocuklara kötü örnek oluyor çocuklarda büyüdüğünde kadına şiddet ile tepki veriyor.

gta 5in yasaklanması umrumda değil de o oyunda erkeğe şiddet de var ona niye kimse itiraz etmiyor biz insan değil miyiz? erkekleri vursunlar zaten.

Oyun bu ciddiye almasinlar dünyada temiz su bulamayan açlıktan olen insanlar var kuru gürültü yapmasinlar gerçek hayatla ilgilensinler

demekki zihniyet olarak en geri ülke Avustralya mış.

@07 Ara 2014 05:50 Tam tersi olmasın ?

yasaklamak oyunu daha popüler hale getirir.

Change.org'ta açılan imza kampanyası, ilginç bir sonuca ulaştı. Şiddet mağduru üç kadın, GTA 5 oyununda kadına şiddet uygulandığı gerekçesi ile oyunun, dev alışveriş mağazaları Target'ta satışının durdurulması için kampanya başlattı ve kampanyada 40 bin imza toplandı. İmzaların artması üzerine Avustralya'daki Target mağazaları GTA 5'i raflardan kaldırma kararı aldı ama bu sefer de oyun severlerden büyük tepki topladı. Bunu bir tür sansür girişimi olarak yorumlayan oyun severler, Target mağazalarından alışveriş yapmamak üzere yeni bir kampanya başlattılar. Ancak olay dünya çapına yayıldıkça, diğer ülkelerdeki Target mağazaları da hedef tahtasına konuldu ve dünyanın her yerindeki Target'lar bir anda durumdan etkilendi. Oysa Avustralya'daki Target mağazaları ile ABD'deki Target mağazaları yönetimsel olarak bir değiller ve ABD'deki mağazalarda GTA 5 satışı devam ediyor. Yasak ise tamamen Avustralya Target mağazaları yönetiminin, gelen baskısı sonucu aldığı bir karar

çok iyi olumus eline sağlık

hangi kim neden yasakladı gta 5 delisiy im of ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play