GTA IV'ün başarısı EA Games'e pes dedirtti

GTA IV'ün önlenemez yükselişi Electronic Arts'ı bezdirdi. Şirket artık Take Two'yu istemiyor!

GTA IV'ün başarısı EA Games'e pes dedirtti
Hedefte: GTA IV'ün başarısı Take Two'yu koruyor.

Hep ertelendi, şimdiyse fesholdu: Video oyunu geliştiricisi Electronic Arts rakibi Take Two'yu satın almaya yönelik planlarından vazgeçiyor. EA, yaklaşık 2 milyar dolarlık teklifi daha fazla uzatmıyor, zira satın alma işleminin yılbaşından önce gerçekleşmesi mümkün değil.

Take Two, 2007 Aralıktan bu yana devralma işlemini aylık periyotlarla reddetti, çünkü şirket yönetimi önerilen satış fiyatını çok düşük buluyordu. Öyle görünüyor ki, Grand Theft Auto IV'ün patlama noktasına gelen satış rakamları öldürücü darbeyi vurdu; Take Two geciktirme tekniği ile başarıya ulaştı.

EA yetkilisi John Ricitiello ve Take Two başkanı Strauss Zelnick geçtiğimiz hafta sonu özel olarak buluşmuş ve devralma oyununu sonlandırmışlardı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Neymiş şu GTA yahu yüzyılın oyunu dendi sanat eseri dendi ?

GTA'nın en güzel yanı içinde herşeyin olması. Hem ilerleyip adam öldürüyorsun, hem araba yarışı yapıyorsun, hem yönettiğin adamın özelliklerini geliştiriyorsun, (rpg, sims karışımı) hem uçak helikopter kullanıyorsun, hem içinde bazı başka küçük oyunlar oynuyorsun (san andreas / arı, maymun, uzaygemisi oyunları) bir oyun alıp 4-5 çeşit oyun oynuyorsun. 5'i bir yerde. Daha ne olsun?

Bi aralar macromedia'da alınmaz deniyodu.Take two gta başka kozu mu var.

AJAN_TR. Bu GTA nın hastası çok yahu gta'cılar beni tanır Ajan_Tr ben de hastasıyım:) ajan_tr

hiç hoş bir oyun değil gezip oturuyonşehirde başka bişey yok zaten küçük cocuklar oynuyor bu oyunu :)) o yüzden tutuldu deniyor. bişey çocukların eline düşmeye görsün hemen popüler oluyor.

gta tabiki sanat eseri yıllardır tahtından kimse indiremedim bir çok oyun türünü içinde barındıran bir oyun sölermisini nasıl counter bir efsane olduysa fifa nasıl olduysa need for speed nasıl olduysa artık gta onlarında önünde gelmiş diyorsunuzki çocuklar oynuyor şimdi internet kafeye gidin ilköğretim öğrencileri counter strike oynuyor ona bi laf etmiyorsunuz ama en gelişmiş fizik motoru ve grafiklerler süper bir kurgusu ve gerçekçiliği olan bir oyunu yerle bir ettiniz bu olsa olsa dengesizlik ve cahilllik olur...

take two ise gta dışında ele alınabilen bir başarısı yok nasılsa arkadaşın dediği gibi macromedia satılamaz deniyodu ve adobe aldıysa take two 'un ömrü o kadar uzun değil

Bazı arkadalar çocuk oyunu demişte, neye göre demiş acaba sormak gerekir? Çocukların GTA anlayışı farklı yetişkinlerin farklı, bu kadar cahil olmayın.

Oyun oynamayı bilmiyorsunuz sonra en güzel konulu oyunlara ne lan bu dersiniz

bu oyunu sevene çok fakat ben çok sevmiyorum evet kimileri için çok güzel bir oyun hatta herkes için diyebilirim:)pc başında hiç görmediğim kızları gta oynarken görüyorum ya da eve elen küçük çocuklar pc min başına gelip gta var mı abi diyorlar:)ya da ne biliyim herkes oynuyor bu oyunu 7 70'e bu kadar sevilmesinin sebebi her yaşta kişinin oynayıp zevk alacağı türden olmasıdır (ki ben o kadar zevk almıyorum)ne biliyim fps oyunları şu oyundan yüzlerce kat zevkli geliyor bana!gta neden bu kadar çok seviliyor hala çözme aşamasındayım:)

bu gta4 18 21 arasında oynamasını tavsiye ediyor çocuk oyunu hiç değil gta 4 pclerde oynanmayacak xbox 360 ve play station 3 te oynancak firmanın açıklamasına göre laf atmayın oyunu alında öyle konuşun play station 3 alcam yurt dısında çok ucuza satılıyor sipariş etcem inşallah

@CHIP Online Ziyaretçisi

dostum rockstar açıklama yaptı oyun pc ye de çıkacak haberin yok galiba

o çocuk oyunu diyen arkadaşın cahil kaldığı belli.çünkü hiç gta oynamamış.yorumundan belli oluyor.lütfen arkadaşlar bilip bilmeden saçma sapan yorumlar yazmayın bu sanat eserine hakaret ediyorsunuz.

beyler bence dünyanın en iyi oyunu ve bunun üstüne oyun çıkartana helal olsun ne diim emek süper sanki bu oyun gta serisinden değil başka bir oyun çok farklı kaza falan yapıom ,çatışma hepsi süper(playstation3)pcde dahada güzel olucak 21 kasımda türkiyede

Mafia 2 cıksın gorcem en ıyı oyun hangısı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir