GTA'nın hot coffee davasından 20M dolar çıktı

GTA'da yer alan hot cafe adlı, seks görüntüleri içeren gizli bölüm pahallıya mal oldu!

GTA'nın hot coffee davasından 20M dolar çıktı!
Bir bardak kahve Take Two'ya sadece 5 milyon dolara mal oldu.

Take Two Interactive'in başı uzun zamandır Grand Theft Auto'nun San Andreas adlı oyunundaki bir hot coffee adlı sıra dışı modu yüzünden dertte. Hatırlayacağınız gibi oyun piyasaya çıktıktan yaklaşık bir yıl sonra keşfedilen hot coffee adlı gizli bir bölümde, oyuncular kendilerini "sıcak bir kahve" içmek için içeri davet eden bir bayan oyun karakteri ile cinsel ilişkiye girebiliyor ve hatta bu bölümü mini bir oyun olarak oynayabiliyorlardı.

Fakat bu mini bölüm ortaya çıktıktan sonra pek çok kızgın aile ve sivil toplum kuruluşu Take Two Interactive'i adeta yaylım ateşine tuttular. Konuyla ilgili olarak uzun zamandır devam eden dava ise nihayet Take Two ve davacıların anlaşmasıyla sona erdi. Take Two Interactive'in yaptığı açıklamaya göre anlaşmanın şartı firmanın davacılara tam olarak 20.115.000 dolar ödemesiydi. Bu haberin Take Two adına sevindirici kısmı ise sigorta şirketinin bu bedelin yaklaşık 15 milyon dolarını ödeyecek olması. Böylece bir bardak kahve Take Two'ya sadece 5 milyon dolarcık bir maliyeti olmuş oldu...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

parayı görünce susmuşlar işte insan oldukları nasıl belli çocuklarınız parayı alınca hot coffee oynamıcakmı? yine aynı sorumsuz insanlar olmucakmısınız? çocuğunuza ne kadar güvenlik sağlıyorsunuzki ?
anca 3-5 kuruş koparmanın peşindesiniz allah ıslah etsin..

çocuğunun bilgisayarını denetliycene şirkete dava açıyorsunuz.. sanki şirket kendi resmi olarak çıkardı o modu...

Keras...

o oyun +18 değilmiydi sen kücücük çocuğuna oynatıyosan suç oyunu yapanlardamı?? öyleyse piyasadaki +18 oyunların hepsine dava açılsın..

Oyunda diyor zaten şu yaştan küçükler oynayamaz diye. Sen de denetimini yapacaksın kullanıcı olarak.

insanların para için yapmayacağı şey kalmamış baksanıza. gözleri dönmüş bunların...

"pek çok kızgın aile ve sivil toplum kuruluşu..." Parayla düzelecek mi yani çocuklarınızın psikolojisi?

Bence hata yapımcılarda gizli bölüme girerken bir sözleşme çıksın ekrana içeriğin sorumluluğunu kabul ediyorum diye bakalım o zaman kim dava açabilecek?

Herkes kolay yoldan zengin olmaya çalışıyor ama bunun ahiret kısmı var.Öbür tarafta dava açamazsınız cehennemde uygunsuz içerik diye!!!

saçma sapan bir dava saçma sapan bir ceza tebrik ederiz aileleri

Sebebsiz Zenginleşmenin en güzel örneği.

Oyunda zaten yas sinirlamasi ve sakincali icerik ibaresi var. Simdi sen gidip cocuguna oyunu oynatiyosun ustune dava aciyosun. Asil sana dava acilmali sorumsuz oldugun icin. Cunku oyunda sadece o degil br sure siddet unsuru var zaten oynayan cocugun psikolojisi zaten bozulmustur.

Evet Gta 18 yaş ve üzeri bir oyundur.Bu oyunu oynayanlar olacak her türlü şeyi kabul etmiş sayılı.

yaşanılan ekonomik kriz aileleri ne durumlara düşürüyor...

o bölüm oyunda direk aktif olan bir bölüm değildi zaten küçük bir yamayla aktif ediliyordu.aileler kızacaksa o yamayı bilinçli indirip kuran çocuklarına kızmalı

Gta serileri dünya üzerinde video oyunlar arasında ilk 500 içerisinde 1. Sırada olan bir oyundur ve +18'dir. Yakında akp sansür getirebilir bu oyuna :) ama hayatımda oynayıp oynayabileceğim en güzel oyun...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir