GTA Online'da hileciye karşı hileci çözümü!

Grandt Theft Auto 5 oyuncuları, hilecilerin kurduğu tuzaklardan kurtulamıyor!

GTA Online'da hileciye karşı hileci çözümü!

Bazen ateşe ateşle karşılık vermekten başka seçeneğiniz olmaz. Rev Drucifer adlı adamın da durumu tam olarak buydu. Onun hikayesi, herkesin bildiği bir oyunu oynamasıyla başlıyor: Grand Theft Auto 5. Tam olarak söylemek gerekirse, popüler oyunun çok oyunculu modu GTA Online... Kendisi oyunu çok sevdiğini belirtmekte ve PS3 üzerinde farklı hesaplarda 80 günün üstünde oyun süresi harcadığını söylemekte. Ancak yakın zamanda kendisini GTA'yı, oyunun üreticisi Rockstar'ı ve hilekarları içeren karmaşık bir hikayede bulmaktan kurtulamadı.

Drucifer, "yüksek bir öldürme / ölüm oranına sahip ve öldürmeye odaklı yeni bir karakter" yaratmak istediğini söylemekte. Ancak kendisi, oyunu değiştiren bir kişinin (modder'ın) bulunduğu bir GTA Online lobisine girme şanssızlığını yaşamış. Yapılan değişiklikler / kullanılan hileler yüzünden de kendisi ve lobideki herkese, istemeseler de çok fazla "bedava para" kazandırılmış.

İlginç bir şekilde, diğer oyunculara para kazandırmak GTA Online'a özel olduğu söylenebilecek bir hile türü. Hile ile kullanıcılar diğer oyuncuların üstünde para ortaya çıkmasını veya silahların para ateş etmesini sağlayabiliyorlar. Herhangi bir kişinin böyle bir şeyi yapma sebebi ise oldukça basit: Etrafa para yağdırmak, büyük bir karışıklık yaratıyor. Bazı oyuncular, "bedava para" olarak gördüklerinden dolayı bu paraları toplamayı tercih edebiliyorlar. Ancak aynı zamanda çok fazla para kazanan oyuncular Rockstar'ın sistemi tarafından bir hileci olarak işaretleniyor ve "bedava para" senaryoları bunun farkında olmayan oyuncular için kaçınılmaz bir tuzağa dönüşebiliyor.

Drucifer da bütün dikkatine rağmen kendisini bu konumda bulan oyunculardan biri. GTA Online'ın hile bulma sistemleri Drucifer'ı imkansız miktarda para kazanmaktan dolayı, bunu kendisi yapmadığını belirtmiş olsa da, oyundan atmış, yani ban'lamış. Drucifer, işlemediği bu suçtan dolayı cezalandırıldığı için Rockstar destek birimi ile iletişime geçmiş ancak kendisine cevap olarak gönderilen e-postada, durum ile ilgili bir şey yapılamayacağı söylenmiş.

Aslında Rockstar da bu "bedava para" hilelerinin çoğunun farkında ve 2014 Ocak tarihinde yaptıkları açıklamada, Drucifer ile aynı konumda bulan kişilerin cezalandırılmayacaklarını belirtmişti. Ancak Drucifer'ın durumu, Rockstar'ın açıklamasının her zaman işe yaramadığını kanıtlıyor.

Durumu Rockstar destek birimi aracılığı ile çözemeyeceğini anlayan Drucifer, kendi yöntemleri ile çözmeye karar vermiş ve kendisine belirli bir para karşılığında yardım edebileceklerini bildiği bazı "modder'lar" ile iletişime geçmiş. Bulduğu en güvenilir gözüken GTA Online Modder'ı ile görüşerek ve hesap bilgisini vermiş, belirli bir ödemeyi gerçekleştirmiş ve yaklaşık olarak 15 dakika sonra sorunu çözülmüş; yasağı kalkmış bir biçimde karakterini geri almış.

Kısacası Drucifer, bir hilecinin oyununu, diğer bir hileci ile çözmüş durumda. Tabi bu arada, hikayedeki ikinci hileci de para kazanmış oluyor.

Sadece bu olay bile, GTA Online'ın karanlık tarafını görmemizi sağlıyor. Rockstar, hilecileri bir türlü durduramıyor ve bu durum, oyuncuların canını fazlasıyla sıkmaya devam ediyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Klasik pc oyunculuğu işte.

@26 Mayıs 2015 14:22 bu oyunda ilk hile ps3 ün bir mod haline getirilerek ps4 e entegre edilip yazılım yoluyla yapılmış hiledir. Boş konuşma bugüne kadar ps cler çok hile yaptı bu oyunda ve para kazandılar . Pc kötülüyorsunda en yeni modlar en yeni özellikler hep pc ye geliyor sende hep aynı şeyi ps3 te 4 te ezikl gibi tekrar tekrar oynuyorsun :)

hooop banladı gitti 180tl iyimi .

kullanmayan oyuncuların banlanması cok sacma.benim sahit oldugum bi olayda adamın üzerine para kesecikleri yağıyordu.adam nereye giderse gitsin bu kesecikler tepesine yağmaya devam ediyor.yani bu adamın banlanması sacmalık.rockstar games kendi açıgı yüzünden kullanıcılarını cezalandırması özrü kabahatinden büyük lafına cuk diye oturuyor.büyük firmalar sistemlerinde açık bulan hackerları ödüllendirirken rockstar games gta severleri oyundan sogutması şirketin zararına gibi duruyor.hayırlısı diyeli

burdan rockstar a sesleniyorum oyunu pc ye çıkarırsanız olacağı buydu eğer para lazım deseydiniz ps oyuncularına biz online a 200 tl yatırırdık 2yıldır oynuyordum artık oynamıyorum mutlumusunuz?

@19 Ağustos 2015 19:06 Bende ps de var pc de ikisindede modcu var sen neyin kafasındasın 200 tl yatırırmıs ulan millet aylarca bekliyor banı açılsın diye gider kendine oyun alır 200 tlye yeni hesap açar bibokaada yaramaz ne pc ne ps ikiside aynı bok ps dede ayrıca oynayanlar kemiktir onları banlamak daha kolay pc ve ps ayrı oynuyor aynı değil senini ps oynamaman pc dekilerin umrundada değil :D ps dede pek değilde neyise :D:D kurt dağa küsmüş dağın haberi yok

Abi ben 2 milyon kazandim araba aldim insallah bir sey olmaz

Bende 50.000.000.000 Kastım İnşallah Heklenmem

gta 5 böyleyse gta 6 nasıl olacak acaba

abi lobideki zeki modderlar yüzündentam olarak 20YIL ban yedim.Kimmiş bu modder bi öğrenelim belki bir işer yarar:)

abi bu modderlar yuzunden permanent ban yedim soyleyin nasıl ban kaldırıldığınıda bari parası neyse verip kaldıralım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir