GTA satış rekorlarını bir bir kırıyor.

Aylardır büyük ilgi ile beklenen GTA daha ilk günlerinde çok büyük bir satış rekoruna imza attı.

GTA satış rekorlarını bir bir kırıyor.
GTA satış rekorlarını bir bir kırıyor.

Gangster temalı 'Büyük Araba Hırsızlığı 4' (Grand Theft Auto IV - GTA IV) video oyunu bir haftada 400 milyon dolarlık satış geliri ile Hollywood filmlerinin rekorlarına son verecek.

Polis vurma ve sivillere yönelik terör nedeniyle büyük eleştiri alan GTA IV, ABD ile aynı gün satışa sunulduğu İngiltere'de de satış rekoru kırdı. ABD'de salı günü satışa sunulan Grand Theft Auto 4 video oyununun hafta sonuna kadar 400 milyon dolarlık bir satış elde edeceği tahmini yapılırken, bu hafta sonu vizyona girecek olan büyük merakla beklenen ünlü çizgi roman kahramanı Iron Man filminin 2 günde sadece 60 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.


Uzun kuyruklar oluştu
Oyunu ilk oynamak isteyen müşteriler, satışa sunulacağı mağazaların önünde gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. ABD ve İngiltere'deki birçok mağaza, uzmanların şaheser olarak nitelendirdiği oyunu ilk satın alacaklar için kapılarını gece yarısı müşterilerine açmak zorunda kaldı. Video oyununun bu hafta sonu da mağazalarda uzun kuyruklar oluşturacağı ve sinemalara büyük bir darbe vuracağı tahmini yapılırken oyunseverlerin mükemmel dedikleri GTA 4'ün sinemaların elde ettikleri gişe rekorlarını sollayarak milyar dolarlık gelire doğru gideceği ifade ediliyor.


Eski oyun da rekortmen
GTA IV oyunu ABD'nin yanı sıra İngiltere'de de satış rekoru kırdı. Oyun sadece geçen salı günü 609 bin kopya sattı. Bir önceki rekor da aynı oyunun eski versiyonu olan Grand Theft Auto: San Andreas'a aitti. Bu oyun piyasaya çıktığı 29 Ekim 2004 günü İngiltere'de 501 bin adet satmıştı. Uzmanlar, oyunun satış rekoru kırarak, Microsoft'un Halo 3'ünün satışa sunulduğu ilk haftadaki seviyesini geçmesini ve bu seviyenin 400 milyon doları bulmasını bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Aynı anda Pc yede çıkartsalardı bence daha fazla hasılat elde ederlerdi...

Şiddet, terör bir yana, GTA seri olarak oyuncunun nabzını tutmayı başarabilen bir oyun oldu hep. Bu sebepten satış rakamları beni çok da şaşırtmadı.

NFS seçimlik yarış arabaları, driv3r, tycoon'lar falan sadece özellikli araçları kullandırırken GTA oyununda var olan tüm arabaları kullandırabilen ve oyun motoru sizin hızınıza geç kaldığında çevre görüntülerini 3D göstermeye zorlamadan sadece siluet olarak çizimlendirip yavaş pc'lerde bile başarılı sonuç alan bir yelpazede oynanan bir oyun...

O yüzden GTA bir hastalık oldu... Umarım başarılarının devamı gelir..

acaba türkiyede satışa cıktımı gelirse hemen almak isterim gercekten gta cok güzel bir oyun

tr'ye warez yoluyla gelmiş olan oyun

türkiyede bu kadar parayı verip orjinal alıcak adam parmakla sayılır ortantılarsak ee gelir durumu haksız sayılmaz kimse...

GTA GERÇEK TEN DE ÇOK HARİKA OYUNLARDAN BİRİ

1 haftada 400 milyon dolar kazanıyorlar ondan sonra da kopyamış korsanmış diye yakınıyorlar. Bana palavra gelmeye başladı bu sözler bu sebeple. Kaliteli iş yapamayan suçu korsana atıyor. Alın işte adamlar milyonlarca doları topluyorlar daha ne olsun.

Eğer GTA 4 ün online oynamayı düşünüyorsanız mecbursunuz orjinal almaya ki online modları şahane. Bakın youtube tan anlarsınız.

valla hiç kimse masal okumasın isteyen rahatlıkla alır orjinal, aral dan almak zorunda değilsiniz aral da 175 ytl yabancı sitelerde 50-60 dolar. gta 4 pc ye çıksın türkiyeden ilk ben alcam orjinalini :)

Gta 4 ne zaman çıakcak acaba. Flashını bilem yapmışlar :)
www.oyunda.info/oyun/466/GTA.html

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir