GTA V avı resmen başladı!

Rockstar ve Microsoft, GTA V korsanlarının peşine düştü. İşte yakalanan korsanları bekleyen şok!

  • Ertuğrul Süngü
GTA V avı resmen başladı!
Yasaklar sillesi başlıyor

Grand Theft Auto V, 2010'lu yılların belki de en çok beklenen oyunu... Tıpkı Rockstar'ın oyunu uzun bir süredir hazırladığı gibi, bizler de kendimizi uzun bir süredir onun için hazırlıyoruz. İlk oyunundan beri efsaneleşen ve beşinci oyunun ilk resmi videosu ile gördüklerimize inanmakta zorlandığımız yapımın piyasaya çıkmasına çok az kaldı!

Fakat konu GTA V olunca, her türlü gürültü ve patırtıyı bekliyorduk ki oyunun çıkışına az kala, Rockstar, GTA V hakkında yayınlanan tüm içeriklerin internetten silineceğini ve yayınlayan cihaza ulaşıldığı taktirde, Microsoft'un da yardımıyla Xbox Live üzerinden tamamen banlanacağını dile getirdi. Böyle bir açıklamanın yapılmasının sebebiyse, Rockstar'ın aldığı tüm önlemlere rağmen, oyunun çoktan internet ortamına, korsan bir şekilde düşmesi. Şimdiden birçok farklı oyuncu, çektikleri Instagram fotoğrafları ve de Vine videoları ile oyunda yaşadıkları deneyimleri çok az da olsa paylaşmaya başlamış durumda.

Rockstar ise oyunun resmi çıkışına kadar geçen sürede paylaşılan tüm içeriklerin, kendileri tarafından sileceğini net bir şekilde dile getirdi. Açıklamadaysa şu sözler dikkat çekti; "Herhangi bir ön sipariş fotoğrafını internette görmek istemiyoruz. Oyuna her ne şekilde ulaşılmış olunursa olunsun, GTA V'in resmi çıkış tarihinden önce, oyunla alakalı paylaşımı yapılacak tüm görsel içerikler tarafımızdan silinecektir."

Microsoft benzer bir uygulamayı Holo 4 için de uygulamış, korsan oyunculara büyük bir ders vermişti. Bu arada herhangi bir sebepten dolayı Xbox Live'dan ban yiyen bir cihaz, sisteme sonsuza kadar elveda diyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Mutlaka Sızacak Buna Engel Olamazsın Rockstar

Öyle bir paylaşırlar ki...

Biz de microsoft da sonsuza kadar elveda diyoruz.

ülkemizde ki sivri zekalı asalak torrentçilere duyurulur. umarım gereken işlemleri en ağır bir biçimde uygularlar.....

Geçmiş ola rockstar kardeş, bir oyun yada bir fotograflar herhangi birşey internete düştüyse o verinin silinmesi imkansız.

Silseler nolcak internete isim vermiyim bir çok sitede gta 5in canlı gameplay yayını yapılıyor

@16 Eyl 2013 21:13 gta 5 ücretsiz reklamını yapıyo korsancılar bundan rocstar rahatsız , hadi beeee derler. tek amacı reklamın yanında orj oyun satmak Xboxları bloke edip yeni makine aldırmanın yolu göründü.

Valla ben hiç beklemiyorum saints row bu oyuna bin çeker kimsede kusura bakmasın herşey grafik değil...

Adamların gece gündüz çalıştıkları oyunları ücretsiz indirip oynamak çok aşağılık bir durum. Paran yoksa oynama. Emek hırsızlığına giriyor.

Sen de yorum yaz