GTA V videosu: Bizi bekleyen 10 yenilik!

GTA 5'in oynanış videosu, beklenen oyun hakkında çok şey söylüyor! İşte bunlardan 10'u!

  • Zeynel A. Öztürk
GTA V'teki hepimizi heyecanlandıran 10 şey!

Grand Theft Auto V'in henüz yayınlanan oynanış videosu, iple çekilen oyuna ilk kez bu kadar yakından bakmamıza izin verdi. 2013'ün en çok beklenen oyunları arasındaki GTA V, yenilenen oyun mekanikleriyle hepimize çok ilginç ve eğlenceli şeyler sunacak gibi görünüyor.

1. Üç farklı, çılgın ana karakter, kiralanabilir karakterler: GTA V, oyun sırasında farklı yeteneklere sahip üç karakterden faydalanmanıza izin veriyor. Bunun yanında bazı karakterleri size yardımcı olmaları için kiralamanız da mümkün olacak.

2. Açık dünya: Rockstar, Los Santos'ta sadece şehre değil kırsal bölgelere de odaklanıyor. En başından itibaren tamamen açık olan oyun dünyasında istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bazı bölgelerde hayvan avlayabilir (veya onlar sizi avlayabilir), balık tutmaktan ATV yarışına sayısız aktivitede bulunabilirsiniz.

3. Deniz altı: Oyunda bu seneki birçok yeni oyunda olduğu gibi su altında yüzmeniz mümkün. Videoda su ve dalgalar, oldukça etkileyici görünüyor.

4. Grand Theft Auto Online: Oyun, GTA serisinin multiplayer işlevini yepyeni seviyelere taşıyacak gibi görünüyor. Videoya gösterilen oyunculara bakacak olursak GTA V'in neredeyse MMO seviyesine geldiğini söyleyebiliriz.

5. Oyun içinde oyun: Ana hikaye dışında GTA V, birçok mini oyunla gelecek gibi görünüyor. Şimdiye görünen mini oyunlar arasında base jumping, tenis, golf, avcılık ve bisiklet sürmek var. Oyunlar kendi içinde gerçek bir oyun olabilecek kadar zenginler.

Espriler, yan görevler ve fazlası

6. Espriler: GTA serileri, sıradışı oynanışı yanında espri anlayışıyla da tanınıyor. Görsel esprilerden harika bir ses oyunculuğuna GTA yine bize eğlenceli saatler yaşatacak gibi görünüyor. GTA V'te otomobilinizde radyo da dinleyebileceksiniz.

7. Yan görevler: Birçok GTA oyununda olduğu gibi GTA V'te de birkaç yan görev var. Örneğin tanıtım videosunda oyun karakterimizin para kazanmak için avlandığını görüyoruz.

8. Özelleştirme: Tanıtım videosu, karakterlerimizin ve araçlarımızın son derece kişiselleştirilebilir olacağını da gösteriyor. Kıyafet satın almak için geliştirilen yeni yol, GTA IV veya San Andreas'takine göre çok daha pratik ve hızlı gibi görünüyor.

9. Uçaklar: Uçaklar, GTA IV'te kaldırılmış olsalar da GTA V'te eskisinden de iyi bir biçimde geri dönüyorlar.

10. Daha gelişmiş silah seçimi ve kullanımı: GTA oyunlarında silah kullanımı genellikle çok iyi değildi. Örneğin istediğiniz silahı seçebilmek için tüm silahlarınız arasında geçiş yapmanız gerekebiliyordu. Dahası hedefiniz de bazen kayabiliyordu. GTA V'te ise favori silahınızı seçmeniz çok daha kolay olacak. Oyunda silah ve çatışmalarla ilgili başka geliştirmeler de var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bilgisayara uzun süre gelmeyecek olması üzücü

@yilmazcelalettin halbuki butun Ününü pc sayesinde kazanmisti nankorler.. ben konsollarda yetersiz grafiklerde oynamak istemiyorum yeni cikicak konsollar olsa bi nebze oda bizde yok

ben hemen alacagım

6 ayada bilgisiyarlara gelirçıktıktan sorna tabiki

Her seferinde böyle gösteriyorlar alınca hiç böyle çıkmıyor. Şu görüntüleri oyuncu modunda gösterseler de öyle bir görsek. Oynarken vice cityden farkı kalmıyor oyunun sadece mekan değişikliği grafik kalitesi birazda. Makyajlayıp veriyorlar önümüze her seferinde. Şu videoyu izlerken duyulan heyecan oynarken olmuyor.

@13 Tem 2013 09:24 Kaç yıl önceki oyunlardan bahsediyorsun?

Pc icin çıkmayan oyunu takip etmem çıkmamış varsayiyorum ...

san andreasın 3-5 gömlek üstü gerek grafiksel olarak, gerek oynanış olarak...

Bisiklet yarışlarıda var onu neden yazmadınız.

@13.07.2013 09:02 o devir geçti, şimdi firma piyasaya sürmeden düşüyo internete..

Yanlız acayip derece de etkileyiciydi vide tarihin en muhteşem oyunu geliyor.

Aman gta4 gibi olacaksa pc de uzun süre gelmesin daha iyi.

Arkadaşlar hayatımızda ki en yaratıcı, en sevilen, en güzel, eski GTA'lar a göre seçenekleri çok olan bir oyun olarak karşımıza çıkacak besbelli. Ama sabit diski de zorlayacak gibi görünüyor. Bu oyun devrim yatacak gibi geliyor...

acayıp bır oyun herkes mutlaka alsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play