GTA V'i tüm vücudunuzda hissettiren kabin!

GTA 5'te kendinizi kullandığınız aracın içinde hissetmek ister miydiniz? İşte bunu yapan garip alet!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat GTA V'i tüm vücudunuzda hissettiren kabin! GTA 5'te kendinizi kullandığınız aracın içinde hissetmek ister miydiniz? İşte bunu yapan çılgın alet

Otomobiliyle sanal hünerlerini sergilemek isteyenler için GTA V gibisini bulmak zor. Kendini kargo uçağına fırlatıp, uçağın içerisine girmeyi başaranları daha önce görmüştük. Şimdiye karşımızda bir başka çılgınlık var.

New York'ta küçük bir şirket olan Force Dynamics, oyun makinelerinden birini Grand Theft Auto V'i daha gerçekçi hale getirmek üzere kullandı. Ortaya çıkan platform, direksiyon ve koltuğuyla ilk bakışta alışıldık arcade kabinlerine benziyor. Ancak gördüğünüz alet, oyundaki araçların çoğunun hareketini taklit ederek dönebiliyor, burnunu öne eğip, kaldırabiliyor. Yani otomobilinizle bir rampadan fırladığınızda veya uçurumdan aşağı düştüğünüzde, kendinizi bir rollercoaster'da gibi hissediyorsunuz.

Bu sıra dışı deneyimi evimizde elde etmek bize muhtemelen biraz pahalıya mal olacağından, şimdilik onu yukarıdaki videoda izlemekle yetinmekten başka çaremiz yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Geliştirirse mükemmel birşey olur. Gıcırtı sesleri bir müddet sonra çekilmez hal alıyor.

tren olayı bide 3d olaymış tamam olurmuş ya süper...

Amcam buna benzer bir makine yapmıştı. Yarış oyunu vardı direksiyona göre dönüyordu ama en fazla 180 derece dönüyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play