GTA5, bir kez daha başardı!

Rekor üzerine rekor kıran GTA 5, yeni bir zafer haberinin daha konusu oldu. Ama bu kez yalnız değil!

En iyileri yine Golden Joystick belirledi!

Bir oyunun kalitesini, genelde yaptığı satış miktarı belirler ama her oyuncu, her türdeki oyuna ilgi duymaz. Bu sebepten dolayı bir oyunu seçerken baz alınacak kriterlerden birisi de aldığı ödüllere bakmaktır.

Günümüzde oyunlara ödül veren birçok farklı etkinlik, marka ve isim bulunmakta ama çok azı The Golden Joystick kadar köklü. Bu yıl 31'incisi düzenlenen Golden Joystick ödülleri, 10 milyondan fazla kişinin oyları ile birçok farklı yapıma ödüller dağıttı. Etkinliğin en önemli noktasıysa, şüphesiz son meyvelerini veren Xbox 360 ve PS3 oyunlarının çarpışmasına ev sahipliği yapması oldu. Yapılan oylamaların sonucundaysa Grand Theft Auto V, hiç de zorlamadan yılın en iyi oyunu ödülü almayı başardı. Bioshock'un yapımcısı olan Ken Levine hayat boyu başarı ödülüne layık görülürken, Call of Duty "Hall of Fame"de kendisine harika bir yer buldu.

Herkesi şaşırtmayı başaran Last of Us yaptığı harika çıkış ile hem en iyi hikaye anlatımı ödülünü, hem de en iyi yeni oyun ödülünü bir arada kaptı. En çok beklenen oyun ödülüyse Witcher 3: Wild Hunt'a gitti. En iyi mobil / tablet oyunu kategorisinde Xcom: Enemy Unknown anlının akıyla çıktı. En iyi indie yapım da Mark of the Ninja olarak belirlendi.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Saçmalığa bak. Daha watch dogs çıkacak. Kendilerini yılın oyunu ilan etmişler yıl bitmeden..

@28 Eki 2013 15:14 Watch dogs mu one la?

Gta artık cıktıgı kabı beğenemiyor. Nerde Pc versiyonu ?

@28 Eki 2013 20:37 çok haklısın birader rockstar games'e yakıştıramadım.....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir