Güç kablosuna ihtiyaç duymayan ekran kartı!

Asus'un gücünü tamamen PCI Express slotundan sağlayan ekran kartı özellikleriyle etkiliyor!

Güç kablosuna ihtiyaç duymayan ekran kartı!

ASUS, güç gereksinimini tamamen anakart üzerindeki PCI Express slotundan karşılayan yeni ekran kartı modeli ASUS GeForce GTX 650-E'yi duyurdu. İleri seviye güç kaynaklarına sahip olmayan kullanıcılar için geliştirilen ASUS GeForce GTX 650-E, sadece 60W güç sarfiyatı yaparak uygun fiyata yüksek performans almak isteyenlere uygun bir çözüm sunuyor.

Düşük güç tüketimi ile doğaya dost

ASUS GeForce GTX 650-E, NVIDIA'nın 28nm GPU teknolojine uygun fiyatla sahip olmak isteyenler için kolay ve erişebilir bir fırsat sunuyor. Gerekli gücü PCI Express slotundan temin eden ve ortalama 60W güç sarfiyatı yapan ASUS GeForce GTX 650-E, bilgisayarını yeni bir güç kaynağı almadan geliştirmek isteyenler için gayet uygun bir kart. Düşük güç tüketimi yapan ASUS GeForce GTX 650-E, performanstan da ödün vermiyor. 1GB ve 2GB GDDR5 bellek seçenekleri ile gelecek olan kart orta ve yüksek grafik detaylı bilgisayar oyunlarını akıcı bir şekilde çalıştırabilmesinin yanı sıra 1080p Full HD video oynatabiliyor.

Super Alloy Power ile dayanıklılık

ASUS GeForce GTX 650-E ekran kartında ASUS'a özgü Super Alloy Power bileşenler kullanılıyor. Bu sayede ekran kartının ömrü standart bir GeForce GTX 650'den 2,5 kat daha uzun oluyor. Super Alloy Power bileşenler yüksek sıcaklıklar ve strese karşı standart güç dağıtım tasarımlarına göre çok daha dayanıklılar. Bu da 50.000 saat çalışma ömürlü katı Kapasitörlerle sağlanıyor.

GPU Tweak ile kolay hız aşırtma

ASUS GeForce GTX 650-E, beraberinde gelen GPU Tweak hız aşırtma aracı sayesinde daha yüksek performans verebiliyor. Kullanımı kolay arayüzü ile grafik işlemci ve belleklerin saat hızlarını ve voltaj değerlerini değiştirmeye olanak tanıyan, güvenli hız aşırtma için fan hızını da değiştirebileceğiniz GPU Tweak ayrıca belli uygulamalar ve oyunlar için farklı hız aşırtma profilleri oluşturmanızı da mümkün kılıyor.

ASUS GeForce GTX 650-E modeli 2013 yılı içinde Türkiye'de piyasaya çıkacak.

Teknik özellikler

Teknik özellikler

Model adları: GTX650-E-1GD5 ve GTX650-E-2GD5
GPU: NVIDIA GeForce GTX 650
GPU saat hızı: 1071MHz
CUDA çekirdeği: 384 adet
Veriyolu desteği: PCI Express 3.0
Bellek: 1GB (GTX650-E-1GD5) veya 2GB (GTX650-E-2GD5)
Bellek frekansı: 5GHz (1250MHz)
Bellek arayüzü: GDDR5 (128-bit)
En yüksek DVI çözünürlüğü: 2560 x 1600
Görüntü çıkışları: 1 x dual-link DVI-D, 1 x HDMI (HDCP uyumlu), 1 x VGA
Yanında gelen yazılım: Sürücü, GPU Tweak aracı, ASUS araçları
Boyutlar: 19,8 x 11,5 x 3,9cm

 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu zaten vatan'da var ve 256 bit

daha ürün çıkmadı ki nasıl var ?? o normal gtx 550

çok kullanışlı bir karta benziyor

ve sonunda ekonomiyi düşünen bir nVIDIA ürünü...

sayın yetkili pc toplama konusunda doğru kombinasyonları bulamıyoruz recep baltaş beyle tekrar barışsanız da chipe gelse ve her hafta hazır sistem önerilerinde bulunsa, mesela iş, performans, oyuncu, grafiker vs. şeklinde hazır sistem önerileri sunsa çok süper olur biliyonuz mu

Sen de yorum yaz