Güncelleme, Razor'ın Laptop'unda Sorun Çıkardı!

İddialar doğruysa Razor laptop sahipleri, Windows 10'un yeni yayınlanan büyük güncellemesiyle ilgili bir sorun yaşıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Güncelleme, Razor'ın Laptop'unda Sorun Çıkardı!

Windows 10 Fall Creators Update, birkaç gün önce Fluent Design tasarım dili ve birçok önemli yenilikle geldi. Ancak Razer'ın sistemlerini kullananlar, güncellemeyi yüklemek için biraz beklemeyi tercih edebilirler çünkü güncelleme, firmanın laptop'larında ciddi bir soruna yol açabiliyor.

The Inquirer'a göre Razer forumlarından "Kokorone" adlı bir kullanıcı, Razer laptop'larının Windows 10 sürüm 1709 yapı 16299.15 - Fall Creators Update ile uyumsuz olduğunu söylüyor. Kullanıcının söyledikleri, şunlar:

"Razer, Windows'un bu sürümünü desteklemek için sürücülerini güncellemedi. Güncelleme, pildeyken uyku modundan döndüğünüzde trackpad'i, klavyeyi ve USB işlevlerini kullanılmaz hale getiriyor. Sürücüleri yeniden yüklemek veya Razer desteği ile konuşmak hiçbir işe yaramıyor. Tek onarım yolu, Razer *** toplayıp, bu sorunu çözene kadar Creators Update'e geri dönmek."

İddiaya göre uyku modundan döndükten sonra tüm çevre birimler çalışmayı reddediyor. Ancak sorun, laptop elektrik prizine bağlıyken yaşanmıyor.

Sorun henüz Razor tarafından resmi olarak doğrulanmadı. Bunun yanında bazı kullanıcılar, sürücüleri yükleyerek sorunu çözdüklerini söylüyorlar. Diğerleri ise sorunu çözmenin tek yolunun bilgisayarı baştan başlatmak olduğunu söylüyor. Razer sahipleri, gerçek bir çözüm için tüm laptop'ları kapsayan bir onarımın yayınlanmasını bekleyecekler gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Aynı sorun bazı laptoplarda da var özellikle benim yaşadığım sorun laptopun şarj adaptörünü çıkardığımda klavye ve trackpad kullanılmaz hale geliyor geri 1703'e dönmek zorunda kaldım

Sadece Razer mi? Benim HP Dizüstüne temiz kurulum yaptım, hay yapmaz olaydım; Posta ve Takvim ve Mağaza Başlangıç menüsünde çalışmadı! Format atmaktan daha çok sürdü sorunu güç bela 2 gün sonra çözdüm. Windows Defender'i kolay kolay devre dışı bırakamıyorsun bir önceki sürüm gibi, bu defa Güvenlik Duvarınıda Defender'e adapte etmişler! Redstone elbette olması gerekli bir güncelleme ama anlaşılan birçok markaya uyumluluk test edilmeden yayınlanıyor. Sorunlarla boğuşturup vaktimizi çalıyorlar!!!

Bende Aynı Sorunu Yaşıyorum, Pil Gücünde HT Book kullanamıyorum.. eski sürümü sildiğimden geride dönemiyorum.. sayın chip yetkilileri bu sorunun çözümü ile ilgili bir çare bulunursa lütfen paylaşın takipdeyiz.. bu güncellemede yeni özelliklere aldandık güncelledik fayda getirecek derken zarar getirdi..

Sen de yorum yaz

Turhost