Güncelleme Windows XP'li PC'leri çökertti

Antivirüs devinin yayınladığı güncelleme, hala Windows XP kullananlar için adeta kabus oldu!

Symantec güncellemesi XP'li PC'leri çökertti

Güvenlik yazılımı firması Symantec'in antivirüsünde yaptığı bir güncelleme, bazı Windows'lu PC'leri kullanılmaz hale getirdi.

Geçtiğimiz haftanın başlarında iş yerlerine yönelik Symantec Endpoint Protection 12.1'e yapılan bir güncelleme, Windows XP'li bilgisayarların sürekli olarak "mavi ekran" hatasıyla kilitlenmesine neden oldu. Symantec Security Response'dan Orla Cox'a göre sorunlar, 11 Temmuz'da yapılan 18 revizyon numarasına sahip güncellemeden sonra ortaya çıktı. Symantec, yaptığı açıklamada kilitlenmelerin Endpoint Protection 12.1'yi çalıştıran Windows XP'li bilgisayarlarla kısıtlı olduğunu söyledi. Şirket, Perşembe günü durumu onaran bir güncelleme yayınladığını da sözlerine ekledi.

Sorun, tartışma panolarında yankı uyandırırken bir Symantec müşterisi, meseleyi "komedi" olarak adlandırdı. Müşteriye göre yazılımın kendi sürücüleriyle çakışması saçmaydı ve güncelleme test edilmemiş gibiydi. Symantec ise müşterilerine sorunla ilgili teknik destek sağlamak üzere çalıştıklarını, buna forumlarda yardım isteyen kullanıcılara direkt olarak ulaşmanın da dahil olduğunu söyledi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

AVG Zaten Bu Yüzden Birçok Kullanıcıyı Kaybetti. Anlaşılan Symantec'e de Güven Kalmadı..

ben xp kullansam intihar ederdim zaten

@17 Tem 2012 15:14 niye zamanında xp kullanmadınmı, yoksa yaşın yetmiyo?

@17 Tem 2012 15:14 durman hata edebilirsin.ben xp kullanıyorum.halen çıktığı ilk gün gibi hızlı.ve güzel.

ne olmuş, bunu yapan virüs zaten vardı, şimdi bir tane daha oldu..

ahh ikspiciler ahh siz adam olmazsınız....

bu gün buna benzer bi sorunda Point Blank adlı oyunda yaşandı saat 6:00 ile 15:30 a kadar oyun kapalı kaldı ama şuan sorun çözüldü.

ARTIK ÇEKSİNLER ŞU XP'NİN FİŞİNİ GÜNÜMÜZE YAKIŞMIYOR :(

@17 Tem 2012 18:29 Ayıp oluyo yakışmadı sanane kardesim çekerler çekerler şu an sistemleri win7 win8 gibi işletim sistemlerini kaldırmayacak olan bilgisayar kullanıcılarıçok yoğun ve onlarda mecburen XP kullanıyo çok bilmişlik yapma fişini çekerken sanamı soracaklar ? hem günümüzde internet cafe'lerde yoğun olarak XP kullanılmakta oyunlarda performans'ı daha yüksek yaptığı için ok mu her gördüğün yerde XP kötü deme sana ne ?

Eset kullanın daha iyi.

Windows'un yanına Pardus kurdum. Mis gibi kullanıyorum :D Tavsiye ederim bir tane Linux tabanlı işletim sistemi. En azından banka vs önemli işlerinizi oradan yaparsınız.

bu hatayı yapan antivirüs programları cok ama symantec adını daha cok duydum

en iyisi linux kullanmak virüs derdi yok ve hızlı

en iyisi linux kullanmak virüs derdi yok ve hızlı _______________________________________________________ Diyen arkadaşım herkez senin dediğin gibi dese herkez linux'a geçse linux için virüs çıkartmayacaklarınım sanıyon sen linux'da sadece windows virüsleri çalışmıyo ve bu da linuxun virüs derdi olmayacağı anlamına gelmez bilgin olsun :)

@18 Tem 2012 03:35 o kadar dağıtımdan hangisini hedef seçecekler kullanıcıdan kullanıcıya fark var... hedef stabil değil... root şifresi ve kullanıcı hesapları yalıtımlı... ne yapılır ki?

ARTIK ÇEKSİNLER ŞU XP'NİN FİŞİNİ GÜNÜMÜZE YAKIŞMIYOR :( ___________________________________________________________ Diyen Kardeşim sana ne ? sana ne? ben hala xp kullanıyorum ve kullanmak zorundayım eğer bana yeni bi bilgisayar alırsan win7 kullanırım ama yok almam diosan bi zahmet çeneni kapatırsan sevinirim saol şimdiden :)

Norton symantec ne zaman kullansam pek memnun kalmıyorum, özellikle geçmişte kullanıpta yaşadığım kasma sorunlarında sonra bir daha hiç kullanmadım yani rahatım...

"Diyen arkadaşım herkez senin dediğin gibi dese herkez linux'a geçse linux için virüs çıkartmayacaklarınım sanıyon sen linux'da sadece windows virüsleri çalışmıyo ve bu da linuxun virüs derdi olmayacağı anlamına gelmez bilgin olsun :)" Einstein... Linux'un daha neden güvenli olduğunu bilmiyorsun sonra laf ebeliği yap. Bütün şirketler, internet sitelerinin sunucuları, bu site ve hatta PayPal, banka sitelerinin ne kullandığını sanıyorsun? LINUX. Eğer Linux'u hackleyebilseydim multi milyoner olurdum. Bütün hacker, sunucu, ordu, BM, NASA bilgisayarlarını hacklemek mi, ergen ergen bütün gün sadece oyun oynayanların PC'lerini hacklemek mi avantajlı sen düşün. Linux açık kaynak olmasının yanı sıra özgürdür. Android ile burada ayrılıyor işte. Android kapalı kaynak olan Java üzerine kurulu bir sistemdir. O yüzden bütün Java açıkları Android'de işe yarar çünkü Javanın sanaş makinesi root haklarıyla çalışıyor. Ayrıca Android'i gönüllüler değil Google çalışanları yazar. Çoğu açığın rapor edilip düzeltilmesi haftalar alıyor. Bu yüzden. Linux'ta bir pull request yaparsın olur biter.

Neden sadece xp... dusundurucu. Windows 2 senede bir isletim sistemlerinin fisini cekerek amerika rednecklerini uyutur ancak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir