Güneş Enerjili Surface Pen Patenti

Microsoft, güneş enerjisiyle çalışan bir Surface Pen'e işaret eden patent aldı!

  • H. Hüseyin Öztürk
Güneş enerjili Surface Pen patenti

Microsoft'un Surface Pen'in son sürümü bir yıl önce şirket tarafından açıklandı ve gezegendeki "en hızlı dijital kalem" olduğu söyleniyor. Diğer departmanlarda yapılan iyileştirmelerde bile, önceki modellerde olduğu gibi, sayısallaştırıcıyı besleyen bir AAAA batarya ile çalışıyor. Bununla birlikte, teknik devin, Surface Pen'in en son sürümünün ilan edilmesinden önce şarj edilebilir oluşuyla ilgili ilginç detaylar görünüyor.

Şirket tarafından 2016 yılında yayınlanan bir patent, "enerji üretecek şekilde yapılandırılmış" bir hafif hasat ünitesiyle donatılmış bir kalem açıklandı. Başka bir deyişle, tam olarak onun yakınında olan bir ekrandan yayılan ışıkla güç kazanacak ve böylece yeniden şarj edilmeye ihtiyacı ortadan kalkacak.

Son aylarda yayınlanan Surface Pen ile ilgili diğer patentler arasında, dokunmaya duyarlı bir tutma klipsi sergileyen bir tanesi bulunurken, bir diğeri ise, gelecekteki kalem tarafından bulundurulan dokunma hissi ile geri bildirim bulunuyor. Ancak, tüm patentlerde olduğu gibi, bu özelliği kalemin gelecekteki sürümlerinde göreceğimizin hiçbir garantisi yok. 

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost