Güney Kore, Galaxy S5'i reddetti!

Galaxy S5'in çok konuşulan kalp ritmi sensörleri, bu ülkede kabul görmedi!

  • Ercan Uğurlu
Güney Kore, Galaxy S5'i reddetti!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5, üzerinde taşıdığı kalp ritim izleyicisi ile şimdiden tartışmalara konu olmaya başladı. Gelen haberlere göre Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı her ne kadar böyle bir özelliği olsa da Galaxy S5'i tıbbi bir cihaz olarak kabul edemeyeceğini açıkladı.

Galaxy S5'in üzerinde yer alan kalp ritim izleyicisi ile S Health uygulaması üzerinden vücut fonksiyonlarıyla ilgili bildirimde bulunması, dünyanın bazı yerlerinde Galaxy S5'in tıbbi amaçlar doğrultusunda da kullanılabileceği ve ürettiği sonuçların spor odaklı alanlarda bir sertifika şeklinde kabul edilebileceği şeklinde değerlendirilmişti. Bunun nedeni, Galaxy S5'te kullanılan sensörlerin, tıbbi bir ortamda bir bireyin kalp hızını ölçmek için kullanılabilecek seviyede olması. Ancak Güney Kore yetkililerine göre monitörler arasında böylesi bir ayrımın yapılması yasaları revize edeceği için Galaxy S5'in tıbbi bir cihaz olarak kabul edilmemesine karar verildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Galaxy Healt ve yardımcı yan uygulamaları kullanım koşullarında zaten "tıbbi teşhis veya kesin bir bilgiyi ifade etmediği" yazmaktadır.Güney korenin kuzey koreye gıcıklık olması açısından yaptığı açıklamadır.

Bu cümleyi anlayamamam bütün günün yorgunluğundanmıdır acaba? "Ancak Güney Kore yetkililerine göre monitörler arasında böylesi bir ayrımın yapılması yasaları revize edeceği için Galaxy S5'in tıbbi bir cihaz olarak kabul edilmemesine karar verildi"

Samsung 3< nokia :D anlayan anladı ??

Samsung ve lg zaten güney kore firmaları.

17:22 telefon zaten Güney Korede uretiliyo durumun Kuzey Kore ile ne alakası var ?

17:22 karıştırdın galiba...

Tansiyonda olcerse tibbi cihaz olur.. Ama bence bi scart girisi koysalar daha ii olurdu..atari falan baglardik ne bilim vcd falan baglardik.. BU TAKOZ TELEFONDAN BASKA BISEY OLMAZ... WAIT FOR APPLE... LOADING...%87

Kendi ülkesinden bile reddedildi yazık garibim...

Telefonbu hata yaptığı için ret almıştır normal

Sen de yorum yaz