Cihazınızdaki verileri güvenle silmenin yolu!

Tablet veya cep telefonunuzdaki verileri güvenli bir biçimde silmenin yollarını açıklıyoruz!

Android cihazı temizlemek

Android cihazı temizlemek

Verileri şifrelemek

Aslında Android işletim sistemini kullanan bir cihazda verilerinizi korumak hiç de zor değil. Cihazınızı sıfırlamadan önce, ayarlardan belleği şifreleyebilirsiniz. Zaten bulunan ayarlardan yaptığınız bu şifreleme yöntemi, veri şifrelemesini ekran kilit şifrenize dayanarak oluşturuyor. Yani ekran kilit şifreniz ne kadar uzunsa, verileriniz o kadar güvende oluyor.

Telefonunuzun güvenlik ayarlarından bunu yapmak oldukça kolay. Şifrelemeyi başlatmanız için telefonunuzun şarjlı ve şarja takılı olması gerekiyor. Belleğinizin büyüklüğüne göre iki saate kadar sürebiliyor. Yalnız bu şifreleme işleminin microSD kart için geçerli olmadığını belirtmeliyiz. Yani cihazınızı satmadan önce, microSD kartı çıkarmalısınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sağol kardeşim

Kardeşim madem faydan dokunacaksa neden sonra açıklarız diye uğraştırıorsun

Micro SD kartları geri dönüşemeyecek şekilde temzlemek için bence ccleaner ile formatlayın...

benim zamanım kıymetli arkadaş bunları bu sürede yapacağıma telefonu ozon suyunda 1dk. bekletirim oldu bitti.. şaka bi yana eğer 2.ele veriyorsanız telefonu format manyağı yapın derim.. anlayan anladı

Gayet Güzel

video kayıt özelliği çok basit, ama etkili.

bu son adımı anlamadım videoyu neden kaydedeyiyoruz telefona hiçbişe yüklemiyecez mi

recovery modda verilerin temizlenmesinden sonra video çekme olayı yapılabilir mantıklı ugrastırmaz.

Video kaydedip hafizayi doldurarak, eski silinen verilerin uzerine yazilmadi saglanacak. Bu sayede silinen eski verilere ulasilmadi engellenecek.

yani telefon hafızasındaki silinmiş bilgiler geri getirilemiyor mu

iPad Leri En fazla kaçkez sıfırlayabiliriz

İthalatçı firma garantili mal, kliksadan 11.07.2015 tarihinde aldığım Lg3 D855 32GB Titan telf.num 4.5G LTE, hatta 4G LTE bile yüklü olmadığından yeni sisteme geçemedim. Böyle olunca mobil iletişimin verdiği yeni imkanlardan yararlanamıyorum. Kliksa servis garantisi fonotel derken, servis yazılım güncellemesi için tlf.nu istiyor. Ayıplı mal almadım, Türkiyedeki Lg sahipleri böyle bir konudan muzdaripmi, onların tlf.ları kendiliğinden güncellendi. Sözün özü ithalatçı firma garantili sorun demek.

benim anlamadığım tüm belleğin üzerine yazmak nasıl oluyor yani dahili hafızayamı yazılacak

Hocam benim telefon var samsung galaxy alpha g850f lcd ekranı kırılmış içindeki tüm verileri nasıl silebilirim (görüntü gelmiyor) satmayı düşünüyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir