Güvenlik devinden kıskandıracak rakamlar

Güvenlik yazılımları tam gaz: Güvenlik devinin açıkladığı rakamlar herkesi kıskandıracak cinsten...

  • Selim Öztürk
McAfee, krize rağmen gelirlerini katladı!
McAfee: 2007 yılına göre 2008 yılını daha yüksek bir karla kapattı.

Ekonomik krizin etkileri dünya genelinde etkisini sürdürürken, şirketlerde birbiri ardına kepenklerini zorunlu olarak indirmek durumunda kalıyor. Çareyi çalışanlarını çıkarmakta bulan şirketler, artan maliyetleri kısmak için farklı yöntemler geliştiriyor. Ancak kriz, bazı şirketlerin yanından dahi geçmiyor.

McAfee de bu şirketlerden biri. Önde gelen güvenlik yazılımı şirketlerinden biri olan McAfee, geçtiğimiz günlerde yayınladığı son raporunda, 2008 yılının son çeyreğini 424 milyon Dolarlık bir gelirle kapattığını açıklarken, karını da bir önceki yıla göre 12.2 milyon Dolar arttırarak 45.4 milyon dolara ulaştırdığının altını çizdi.

Yıllık olarak bakıldığında 2007'ye göre %21 oranında gelirlerini arttıran ve 1.6 milyar Dolar seviyesini gören McAfee, 2009'un ilk çeyreğinden de oldukça umutlu. Bu yılın ilk çeyreği için 440 milyon Dolar gelir elde etmeyi uman şirketin hisse değeri de ufak bir artış göstererek 30.17 Dolar seviyesine dayandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Tebrikler ama bu başarısını antivirus programlarında gösteremiyor maalesef.

bence antivirus programı başarılı özellikle internet security firewall'u hisetirmeden iyi koruma sağlıyor. kaspersky' de aynı saldırıları engelledi, hemen hemen kaspersky yakın bir koruma düzeyi var. Ve sadece çok az bilgisayarı yavaşlatıyor var. Bence 7-8 tane iyi antivirus programı var bu sekizin içine dahil edilebilir.

gösteriyor

mcafee enterprise sürümü kullanmadın galiba

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play