Güvenlik devinden "tehlikeli oyun" uyarısı

Dünyanın en tehlikeli oyunu Lose/Lose yeni bir tartışma başlattı: İşte Symantec'ten ciddi bir uyarı.

  • Ümit Öncel
Güvenlik devinden "tehlikeli oyun" uyarısı
Virüs gibi oyunda vurduğunuz her uzaylıya karşılık bir dosya feda ediyorsunuz...

Sizlere geçtiğimiz günlerde dünyanın en tehlikeli bilgisayar oyunu olan Lose/Lose'u tanıtmıştık. Macintosh bilgisayarlar için hazırlanan bu oyunda öldürdüğünüz her uzaylı karşılığında bilgisayardan rastgele bir dosyanın silinmesi büyük tepki doğurmuştu. Oyunu geliştiren Zach Gage bunun bir deneyden başka bir şey olmadığını söylese de güvenlik uzmanları oyunun masum bir deneyden çok daha fazlası olduğunu iddia ediyorlar.

Gage, oyunun tehlikesinin web sitesinde açıkça anlatıldığını ve aklı başında hiç kimsenin bu oyunu denemek dışında bir sebepten oynamayacağını söylüyor. Symantec'in konuyla ilgili yaptığı açıklama ise her şeyin bu kadar kolay olmayabileceğini ortaya koyuyor. Symantec, İngilizce bilen kullanıcıların bu uyarıyı okuyup, kendi bilgisayarlarına zarar vermemeyi tercih edebileceklerini söylüyor ama içeriği konusunda bilgilendirilmeyen kullanıcıların bilgisayarlarına kurulduğu taktirde sonuçların hiç de eğlenceli olmayacağını iddia ediyor.

Kötü bir şaka veya art niyetli bir kullanıma yol açma ihtimali Symantec'in Lose/Lose'u tehlike bir virüs olarak sınıflandırmasının en büyük sebebi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

gerçi deepfrezee olsa bende oynardımda herhangi bir önlem almadan oynayan normal bi insan değildir. :D

virtual makina kurun oynayın vmware workstation...

nasılsa mac ' lere de WINDOWS 7 kurulmuyormu? KURUN , sonrada üzerine sanal xp kurun ve bu XP' ye de deepfreeze kurun böylece istediğiniz gibi çok kısa kesintilerle oynayabilirsiniz...!!!

AMA MAC SİSTEMLERİN BECERİKSİZ snow leopard' ı böyle şeyleri beceremez ve zaten böyle oyunlar ancak mac kullanıcıları için üretilir...!!!

INTEL PC - NVIDIA - WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Edip Çiftçi beyefendi;
Şu saçma sapan yorumlarınızdan vazgeçseniz artık diyorum.

Ya bu oyunlari gostermeyin kucuk cocuklar var tut ki oyunu kurdular bilgisiyar coker sonra chip kulanici kaybedir saygilar.

CHIP Online'ın notu:
Uyarıyoruz, uyarıya kulak asmayan kullanıcının bilgisayarı kendi sorumluluğundadır.

virtual makina destekleyecek mi bakalim o grafikleri

INTEL PC - NVIDIA - WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR
bu ne oluyor simdi

Ediip, neden durmadan çocuk gibi yorumlar yazıyorsun. Anlamak mümkün değil, bi adamın para almadan bu kadar bir şeyi çocuk gibi tekrar etmesi anlaşılır bir durum değil. Tüm yorum okuyucuları bu söylediklerime katılacaktır.

Sayın Delio

Öncelikle bana teknik konuda elle tutulur bir cevap yaz ki bende yaptığım yorumun saçmalığını anlayayım...!!!

ama bundan önce senin bu gerçek ismin değil "YANİ SANAL BİRİSİN" ve bu yüzden yazdıklarını kaale alamam kusura bakma, "önce sanallıktan bir çık" ve gerçek ismini görelim, sonrada bana konuya uygun ve elle tutulur bilgi içeriğine sahip bir cevap yaz, yada "dijital kirlilik yapma"

INTEL PC - NVIDIA - WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

bu oyunu bitirince ne oluyor acaba çok merak ettim.belki silinen dosyalar geri geliyordur.neden olmasın

Sen de yorum yaz