Her yönden koruma: PC'niz için C vitamini

CHIP Online'ın ilaç paketi ile güvenlik duvarı olmadan da tehlikelere karşı koymanız mümkün...

Otomatik güncelleştirmeleri ayarlamak

Windows'un otomatik güncelleştirmelerini etkinleştirmek saunaya girmeye benzer: PC'nin kendi bağışıklık sistemini güçlendirir ve güvenlik tekniği açısından bilgisayara takviyede bulunur.

Otomatik güncelleştirmeleri ayarlamakBunu için XP altında [Windows]+[Pause] tuşlarına basın ve Otomatik Güncelleştirmeler sekmesine girin. Burada "Güncelleştirmeleri benim için karşıdan yükle; ancak ne zaman yükleneceğini benim seçmeme izin ver" seçeneğini uygulayın. Bu sayede hem PC'nize nelerin kurulduğundan haberiniz olur hem de PC'nizin bağışıklık sistemi en üst düzeyde çalışır.

Vista kullanıyorsanız başlat menüsündeki arama kutucuğuna "update" yazmanız yeterli. Çıkan sonuçlarda Windows Update'i seçin. Açılan yeni pencerenin solundaki "Ayaları değiştir" maddesine tıklayın. "Güncelleştirmeleri karşıdan yükle ancak kurma konusundaki kararı bana bırak" maddesini seçin.

Otomatik güncelleştirmeleri ayarlamakVirüs tarayıcı kurun
İnsan vücudundaki akyuvarlar PC'de anti-virüse tekabül ediyor. Şu sıralar çokça sevilen ücretsiz bir anti-virüs çözümü AntiVir PersonalEdition Classic. Ücretsiz sürümde casus yazılım tanımlamaları eksik olduğu için size ekstradan Spybot Search & Destroy aracını da kurmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer ben ücretini ödemeye razıyım diyorsanız, o zaman da komple bir çözüm olan ESET Nod 32'ye göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

teşekkürler chip

dosya düzeneğini eniyileştirmek

harika bir anlatım olmuş,teşekkürler

nerden indiriliyo bu

nereden indireceğimizi söyleyebilirmisiniz

tenk yu veri maç çip :D

bunları uzun uzun uğraşmama gerek yok çünkü 2 güçlü bekim var biri bitdefender internet total securty ve kaspersky internet securty her ikisindede güvenlik maxsimum antiphising malware ve bir çok eklenti ve ayrıca tam olsun diye spyware eraser war benim gibi birisi 1 haftadan az bi sürede format atmadıysa hakeza önceden haftaya bir format basardım 2 ay oldu formattı unuttum bu demek oluyorki gerçekten işlerini iyi yapıyorlar.

Sağlam bir güvenlik duvarı ,virüs programından daha elzemdir.. HIPS desteği olan bir gd ve sistemde ne olup bittiğini bilen bir kullanıcı çok rahat sistemi koruyabilir..

Bu şekil yazılarla imkansızı zorluyorsunuz. Bu siteyi sürekli takip ediyorum. ama yaptığınız çalışmaların içi boş. kuru laf kalabalığı.

Pek bi işe yaramaz bunlar işi bilen kendi açıklarını kendi kapatır. ;)

boş şeyler bunlar. adam akıllı yerde gezene musubet bulaşmaz...

eset smart security +windows defender..

İyi güzel de nereden indirilecek? Bu sayfada böyle bir program yok!
Ömer F.

CHIP Online Notu:
Makalenin diğer sayfalarını da incelerseniz, gerekli programlarla ilgili bağlantıları görebilirsiniz. Fakat bu makale 29 Ağustos 2008 tarihinde hazırlanmış olduğu için bazı bağlantılarda değişiklik olmuş olabilir.

Pc tools internet security....super!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir