BT güvenliğinde dev güç birliği!

Dev güvenlik çözümleri sağlayıcısı ve dev güvenlik ürünleri dağıtıcısı anlaştı! İşte hedefleri...

İşbirliği neler getirecek?

İşbirliği neler getirecek?

Helyum Bilişim ise güvenlik çözümleri pazarına odaklı, Türkiye'deki en yaygın bayi ve perakende kanalına sahip olan dağıtıcı firmadır. Helyum; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon olmak üzere 5 bölgede, sadece güvenlik çözümleri konularına odaklanmış 40'ın üzerinde uzman personeli ile hizmet vermektedir. Teknoloji zincir mağazalarında çok etkin bir dağıtıcı olan Helyum, aynı zamanda Türkiye geneline yayılmış 1300 adet bayiye sahiptir.

İki güçlü firmanın işbirliği sayesinde, Trend Micro bireysel güvenlik pazarındaki payını %50'nin üzerine çıkarmayı hedefleniyor. % 50 hedefinin önemli bir oran olduğunu ifade eden Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Ercan Aydın, "Alanlarında lider iki firmanın güç birliği yapması pazara olumlu yansıyacak. Hem mevcut pazardan daha fazla pay alacağız, hem de pazarı büyüteceğiz. Trend Micro ve Helyum Bilişim olarak kendimize % 50 pazar payı hedefi koyduk. Şu anda iki firmanın ortak pazar payı %40 seviyesinde. İş birliğinin yarattığı sinerjinin bizi %50'nin üzerine taşıyacağına eminiz" dedi. Her iki firmanın da güçlü olduğu KOBİ pazarında da hedef, yine bireysel pazarda olduğu gibi % 50 olarak açıklandı.

Kurumsal Güvenlik Çözümleri ülke geneline yayılacak

Helyum Bilişim'in bireysel ve KOBİ pazarında olduğu gibi kurumsal güvenlik teknolojileri pazarında da liderliği hedeflediğini söyleyen Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Göçe ise "Geçtiğimiz dönemde Helyum Bilişim'in kurumsal pazarda da büyümesi konusunda bir hedef belirledik. Trend Micro'nun kurumsal pazardaki deneyimi ve Deep Security, Secure Cloud, Smart Protection Network gibi pazar liderliği sağlayan çözümleri ile Helyum Bilişim'in bu hedeflerine ulaşması çok daha hızlı ve kolay olacaktır." şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Helyum Kaspersky ile yakalayamadığı başarıyı Trend Micro ile hiç yakalayamaz diye düşünüyorum. Burda yazılanlar fazlaca iddialı. Kurumsal alanı bilemem ama Trend Micro' nun son kullanıcı tarafında pek başarılı bir yazılım olacağını düşünmüyorum açıkcası.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir