Hack'lenebilen WP8'li cep: Ativ S

Samsung'un Windows Phone 8'li cebi Ativ S ile, diğer Windows'lu ceplerde yapılamayanı yapıyorlar!

  • Zeynel A. Öztürk
Hack'lenebilen WP8'li cep: Ativ S

Samsung'un yaklaşık 1 yıldır piyasada bulunan Windows Phone 8'li cebi Ativ S, hack'lenmesi mümkün olan nadir Windows'lu ceplerden. Öyle ki cihazın hack'lenebilmesi, işin meraklılarından öte WP8 kullanıcılarının da ilgisini çekmeye başladı.

iOS gibi kapalı bir işletim sistemi olan Windows Phone, üzerinde yapabileceğiniz değişiklikleri kısıtlıyor. Modifikasyon meraklılarının kullanabileceği WP8'li cihazlarının sayısı ise kısıtlı. Bu ceplerden biri olan Samsung Ativ S'te bulunan açıklar, geliştiricilerin işletim sistemi üzerinde istediği değişiklikleri yapmasına izin veriyor.

Geliştiriciler, WP8'le ne yapabileceklerini bir süredir araştırıyorlar. Şu sıralar geliştirilmekte olan bir dosya yöneticisi bulunuyor. Bunun yanında cep için çeşitli kayıt defteri hack'leri ve ses ayarlamaları bulmak da mümkün. Hatta belirli canlı kutucuklarla beraber gelen ve arama motorunu değiştirmenize izin veren bir Custom ROM da var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Android telefonuma wp8 flaslayabilirmiyim ?

@13 Ara 2013 11:28 ÖZEL COSTUM ROM'LAR İLE YAPABİLİRSİN XDA DEVELOPER FORUMUNDA ARAŞTIRMANI TAVSİYE EDERİM

hayır flashlayamazssın

Olmaz kelimesini her ne kadar sevmesem de olmaz ancak olmayacağından değil ancak biz yapamayız yapılırsa da çok zor be kardeş

samsung'un işine gelir bence bu.

Saten Windows Bu Tarz Uygulamalar Yayınladı Neden Telefon Beynini Kurcalayım ki ?? O Sevmediğiniz Arayüzü Android Gibi Yapabiliyosunuz İsterseniz Uygulama İle...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost