Hacker 100.000 Facebook hesabını sızdırdı!

Kendini ülkesinin "Hacker generali" olarak tanıtan hacker, 100 bin Facebook kullanıcısını fena vurdu

  • Zeynel A. Öztürk

"Hannibal" adındaki İsrailli hacker'ın "100 bin Arap'ın Facebook oturum açma bilgilerini" sızdırmasının ardından Filistinli ve İsrailli hacker'lar arasındaki savaşın fitili, yeniden alevlendi.

İsrailli hacker "Hannibal", 13 Ocak'ta "30 milyon Arap'ın" e-posta adresine erişimi olduğunu söylemiş ve İsrailli web sitelerinin "Arap hack'leri"ne karşılık olarak, 55 yıl boyunca oturum açma bilgilerini sızdırmakla tehdit etmişti. Hannibal bunun ardından 85 bin Facebook hesabının oturum açma bilgilerini Pastebin üzerinden yayınlamıştı.

Ancak Hannibal bu kez daha büyük bir sızıntı ile ortaya çıktı. 100.000 hesabın detaylarını yayınlayan hacker, "Bu 100 bin hesabı yayınlıyorum, çünkü devasa gücümü göstermek istiyorum. Araplar benle uğraşmamaları gerektiğini anlamalı ve ders almalı" dedi. 100.000 Facebook oturum açma bilgisinin yer aldığı metin dosyası, 14 dosya paylaşım sistesine yayılmış bulunuyor.

Kendini "İsrailli hacker'ların generali" olarak adlandıran cüretkar hacker, geçtiğimiz haftalarda orta doğuda baş gösteren "siber savaş" için "dur" emri vermiş ve "İsrailli hacker'lar, durun! İsrail'e tekrar saldırdıkları takdirde ben söyleyeceğim ve o zamana dek siber savaş durmuştur." "Bir daha ortaya çıkarlarsa ben İsrail'i kurtarmak için döneceğim. Bana güvenin. Her zaman buralarda olacağım."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook un sahibi yahudi zaten. El altından onlar bile yayınlatabilirler.

evet bende isa mesihim zaten töbe töbeeeee...

adam king beyler dağılınn :)

çok komik çocukça.. hacker'lık legal birşey değildir, övünülecek bir şey de değildir, bir suçtur.. örneğin ben çok iyi hırsızım, iyi bir katilim demek nasıl kulağa kötü geliyorsa, ben hacker'ım demek de öyledir aslında.. insanlık için kendiniz için faydalı şeylerle uğraşın, hacker'lık boş bir iştir

kayıt şartarında yazıyo zaten gerekli şartlarda bilgi baylaşımı yapılır.normaldir...

zuk ile bu henıbıl hıyarı el altından iş birliği yapmasın sakın...???

zuckerberg dir o. fazla para adamı şaşırtırmış. Hacklenen hesapların arapların olduğunu nerden biliyor. demekki zaten tüm hesaplara ulaşabiliyor ki, arap ülkelerinden erişilen hesapları dağıtabiliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play