Hacker kendi yazılımını yükledi...

Nightwatch isimli bir hacker iPhone üzerinde kendi yazılımını çalıştırmayı başardı.

  • Halil Mollaoğlu

iPhone da hacker'lara dayanamadı. Program ekranda sadece "Hello World" (merhaba dünya) kelimelerini gösterse deiphone.fiveforty.net.wiki adresindeki açıklamaya göre bu durum iPhone'un kullanımındaki sınırlandırmaları aşmada ilk adım olarak görülüyor.

Diğer Smartphone'ların aksine Apple'ın ürününde şimdiye kadar sadece üreticinin yazılımları çalıştırılabiliyordu. Ekstra zil sesleri ve arka planlar bile sadece Apple yazılımı üzerinden kurulabiliyordu.

Birkaç hafta önce John Lech Johansen'ın blog sitesinde belirttiğine göre telefonu AT&T Wireless ile aktive etmeden telefonun müzik fonksiyonlarını kullanmayı başarmış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

psp de de sony engellemeye çalışmıştı. neyse bu tip sınırlamaları hackerlar kırsın. bizde rahat rahat kullanalım

iphone dedikleri gibi mucize telefon değil sadece para kazanabilmek için yapılmış bir tlefonumsu

zaten beklenen bir durumdu. çağımızın teknolojisinde, alınan ürün üreticiden bağımsız olmalı...

Bilgi Güçtür.Sınırı da yoktur :)

"Diğer Smartphone'ların aksine Apple'ın ürününde şimdiye kadar sadece üreticinin yazılımları çalıştırılabiliyordu. Ekstra zil sesleri ve arka planlar bile sadece Apple yazılımı üzerinden kurulabiliyordu."

haberin bu kismini okudugumda cok sasirdim. buna ragmen nasil bu kadar cok tutuluyor anlamiyorum. canimin istedigi seyi yukleyemeceksem ne kiymeti var? I-Mate alirim daha iyi.

bence çok geeksiz ama oda bir başarıdır dğiyorum

@egemengiga
bende bu haberle öğrendim diğer üreticilerin yazılımlarının yüklenemiceğini. daha önce apple sdk paketi suncaktı diye duymuştum ama heralde güvenlik gerekçesiyle vazgeçti. zararlı kodlarda yüklenmemiş olduğundan tel. daha güvenli bir hal alıyor ama apple zaten telefonu desteklemek amacıyla yüzlerce ücretsiz yazılımda suncaktır. hem kendi ekibi geiştirdiğinden performans ve kararlılıkta üst düzeyde olcaktır

ben anlamıyorum ne özelliği var şimdi bu iphone denen aletin. piyasada onun yaptığını yapan makineler zaten var. apple üretince birşeymi oluyor anlamıyorum. ipodu da anlamıyorum zaten. ondan ucuz ve güzel mp3 çalarlar var ama millet ipod alıyor özentilik mi acaba.

Apple zaten ona gerekli programları dosyları hazırlıycaktır. baska bişeye ihtiyac duyulmicaktir. o nedenle iphone nolursa olsun hala 1 numaradır...

Apple'ın yaptığı en büyük hata bu.

selamın aleykum yaa benım msn adresımı patlattılar hacker varmıs gerı ala bılıyormus nasıl ulasabılırım acba 3 haftadan berı urasıyomgece gunduz ama alamadım ben djsamet_89@hotmail.com bılgısı olan rıca esem bu adresden bana soleyebılırlermı tekrar tesekur ederım

konuya bak altımdakı cvp a bak:D

Sen de yorum yaz