Hacker'lar ABD internetini yerle bir etti

ABD akıl almaz bir saldırıyla karşı karşıya: Hacker'lar önemli siteleri yıktı; ABD'ye meydan okudu.

  • Ali Güngör
Hacker'lar ABD internetini yerle bir etti
Beyaz Saray'dan Anavatan Güvenliği'ne herkes saldırıdan nasibini aldı

İşlev olarak CIA ve FBI'ı gölgede bırakan, gerçekte Amerika'nın en önemli güvenlik kurumlarından olan Homeland Security, yani Anavatan Güvenliği'nin sitesi büyük bir saldırı altında kaldı. Federal Ticaret Komisyonu ve Ulaşım Departmanı'nı da saldırıdan nasibini alan resmi siteler arasında yer aldı. Pek çok site çöktü, resmi acil durum takımları hemen çalışmaya başladı.

Hedefler bununla da bitmiyor, Amerika'nın en önemli bayramı olan Bağımsızlık Günü'nde yapılan saldırılar Beyaz Saray, Savunma Bakanlığı, Millet Meclisi, New York Borsası, Washington Post gazetesini de vurdu. Bu kadar önemli kurumlara bu derece büyük bir saldırıyı, ülke için çok önemli bir günde yapmak resmen Amerika'ya meydan okumak demek.

Amerikan'yı ayakta tutan her şeye yapılan bu saldırıların kimin tarafından düzenlendiği bilinmiyor. Ancak eş zamanlı olarak Güney Kore'de de pek çok sitenin saldırıya uğraması, gözlerin Kuzey Kore'ye çevrilmesine neden oldu.

50.000 bilgisayarlık bir bot ağıyla yapıldığı tahmin edilen saldırıların arkasında hiçbir iz kalmamış. Dev boyutlu saldırıda hiçbir gizli belgeye el sürülmemiş. Eğer açıklamalar doğruysa saldırganların amacının bir şeyler ele geçirmekten ziyade sembolik olduğunu kestirmek mümkün. Gerçekten önemli belgeleri birileri ele geçirdiyse de Beyaz Saray'ın bunu söylemesi zaten beklenemez.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Matrix gerçek olmaya başlıyor. Artık sanal savaşlar daha tesirli olacak. Bir film vardı adamlar elektriği suyu telefonları trafik ışıklarını bile kontrol edebiliyordu:)

Zor Ölüm 4 :)

İnşallah sonunda iyiler kazanmaz...

İlginç olan insanların filmlerle karşılaştırma yapıyor olması. Gerçek dünyaya dönmenizi tavsiye ederim; bir avuç hackera ülkeyi bırakacak değiller herhalde. Mantıklı düşünün...

Bootnetlerle yapılan saldırılar tabikide etkili olur = )
Milyonlarlaca Pc istedikleri siteye hedef gösterebilirler

Bence de sembolik ve meydan okuma durumu. ABD'ye gözdağı vermişler. 500.000 bilgisayar büyük bir rakam ve ABD'nin önlem alması gerektiğini ortada. İsteseler gizli evraklara da ulaşılardı. O zman ABD için zor zamanlar başlardı.

amerika anlaşılan kuzey koreye saldırmak için bahane uydurmaya başlamış bile yani kılıfı hazırlıyor....

Zor Ölüm 4 :)

İnşallah sonunda iyiler kazanmaz...

Şimdi ABD kötüdür iyilerden kastın abd mi saldırganlar mı :D

minerayei calcakda kilifi hazirliyorlar.. net ve öz

[ resmi acil durum takımları ] buna koptum :D valla yangınmı çıktı yoksa :D

Ney Ney,

Kuzey koreye mi girilecek :))

Sen de yorum yaz