Hacker'lara iOS dayanmıyor!

iOS 4.3 çıktı, çıkar çıkmaz da kırıldı... İşte hacker'ların iOS 4.3'ü kırma macerası...

iOS 4.3'ü de kırdılar!
Kilitler açıldı...

iOS kullanan cihazlarını kırdırarak Apple'ın onaylamadığı uygulamaları da kullanmak ve daha başka özellikleri açmak isteyen kullanıcılar için bir haberimiz var. Apple'ın meşhur işletim sistemi iOS'un 4.3 sürümü de kırıldı.

Ancak iOS 4.3 kullanan iPhone'ları tamamen açabilmeniz için biraz daha beklemeniz gerekiyor zira "jailbreak" şu anda alfa aşamasında. Ayrıca yeni "jailbreak"in bir güzel yanı da iPhone, iPad ya da iPod Touch'ınızı her yeniden başlattığınızda iTunes'a bağlanmak zorunda olmayışınız.

iPhone üzerinde çalışan birçok hacker'ın bu alfa sürümünü tam bir "jailbreak" aracı haline getirebilmek için uğraştıkları da konuşulanlar arasında.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ios 4.4 te kırılır cunku donanımsal acık var

seviyorum ya bu "hekır"ları.

Bu haber beni cok sevindirdi :)

aklı olan iphone almaz android yakında tek olacak muhahahaha ( erol taş gülüşü ) :D

htc nerelerde acaba htc telefon haberleri neden azaldı

Geohot'un donanımsal açığı mevcut 2011 öncesi bütün üretilen aletlerde ios 10.0 da çıksa açık var. Fakat iPad2de bu açık yok..

her işletim sistemi kırılır, kırılmak zorundadır. şimdi en başa dönelim iphone yeni çıkmış içindeki işletim sistemi de asla kırılamaz. sizce durum böyle olsaydı bu kadar iphone satılabilirmiydi? iphone bu kadar tanınabirlirmiydi? eğer kazara açık bırakılmayan, hiç bir hacker ın kıramadığı sürüm sunarlarsa bir süre sonra apple bunu kendi kırar tabi bunu açıktan ben kırdım demez 12-14 yaşlarında bir çocuk kullanır vs.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir