Hacker'ların yeni hedefi kişisel bilgisayarla

ABD ve Güney Kore'yi vuran hacker'ların yeni hedefi hepimizin korkulu rüyası olan format!

  • Ali Güngör
Hacker'ların yeni hedefi kişisel bilgisayarlar

Güney Koreli bir hükümet ajansı ve internet güvenliği firması Amerika ve Kore'de siteleri yavaşlatan siber saldırıların yeni bir safhaya gireceğini bildirdi. Kişisel bilgisayarlara düzenlenecek ve sabit diskleri silecek saldırılar bekleniyor.

Güney Kore'nin önde gelen güvenlik firmalarından Ahnlab durumu takip ve analiz ederek bu yeni safhanın on binlerce bilgisayarı etkileyeceğini belirtti. Etkilenen bilgisayarlardaki veriler kaybolacak ve haliyle bu bilgisayarlar açılmayacak.

Kuzey Kore şüphelilerin başında olsa da saldırıların kaynaklanmış olabileceği beş ülkelik listede Kuzey Kore ismi yer almadı. Bu beş isim Almanya, Avusturya, Gürcistan, Amerika ve Güney Kore oldu. Şimdiye kadar yapılan saldırılar büyük hasar veya güvenlik riski oluşturmadı. Ancak hükümet sitelerini hedef alan saldırılar büyük bir şov oldu. İşte bu yüzden Kuzey Kore'deki sitelerden kaynaklanan bir şeyler bulunamadıysa da şüpheler değişmiyor.

Neredeyse kimsenin internet erişimine izin verilmeyen Kuzey Kore, nükleer silahlarıyla şov yapsa da kötü durumda. Geceleri şehirlerini aydınlatacak elektriği bile üretemeyen ülkede, geçtiğimiz senelerde Kim Jong-il'in emriyle bir siber savaş bölümü kurulmuştu. Bu saldırıların nükleer gücü destekleyici bir teknolojik güç şovu olabileceği düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bu hackerler artık iyice çığrından çıktı. Şu insanlar neden birilerine zarar verme isteğinde olurlar anlamıyorum.

"Bu hackerler artık iyice çığrından çıktı. Şu insanlar neden birilerine zarar verme isteğinde olurlar anlamıyorum."

Böyle insanların ruh hastası olduğunu düşünüyorum.

Aha ! Verilerin silinmesi... Bilgisayarım 'da olacak en sevmediğim olay ! Hackerlar iyice çığrından çıktı. Sanane benim HDD 'imden ? Belirli AntiVirüs Yazılımcıları ürünleri satsın diye Hackerlarada yardımcı oluyor. Sakın böyle bişi olmasın !

bi hacker yakalasam doğduğuna pişman edecem ama denk gelmiyor. Resmen ruh hastası akli dengesi bozuk antisosyal tipik aşağılıkkompleksi olan kişilikler.

Güzel yanı işletim sistemlerinin ve virüs programlarının açıklarının bulunması ve kendilerini geliştirmeye zorlanması kötü yanı insanların ugrayacagı veri kayıpları ve zaman ve para kayıpları birde bunların dışında virüsleri üretenler ile virüsleri temizleyenlerin genelde aynı kişiler ve kurumlar olmasi.

Bunun ruh hastalığı ile bir alakası yok tamamen kişisel sebeplerden ötürü milletin uğraşıp hazırladığı onca veriyi uçurmak kişileri zor duruma düşürmek hoşlarına gidiyor.

Antivirüs şirketleri özellikle yapıyor fikrine iyice yakınlaşmaya başladım ki hiç te düşük ihtimal değil. Hatta öyle şirketler olmuş galiba zamanında...

Adamlara bak ya. Sokakta elektrigi yok ama Siber Savas bolumleri var.

bu durumun son kullanıcı ile bir alakası yok tamamen teknoloji ile ilgili şöyle bir misal sunabilirim; ben fotoğrafçı olsam filimler tükendiğinden ve dijital makinelerin kol gezdiğinden dolayı insanlar fotoğraf bastırmıyor oysa ben bir virus yazar milyonlarca pc den resimleri sildirirsem otomatik olarak resimlerin disklerde tutumaması gerektiği izlenimi ve fikri insanlarda yer edecek ve böylece gelir elde edilecekdir, arka pilanda sizin bilemediğiniz bir çok neden olabilir ama tamamiyle çıkar güder, pisikoloji veya yaşamla bir ilgisi yokdur...

Sıkıysa gelsin burdayım !

hacker denen kisi dogru veya yanlıs bir amac icin savasır bizler onlar icin sıradan insanlarızz gercekci olalım ben ne bir devlet adamıyım nede nuklueer bir formul saklayan biri nede bir banka nede bir devlet bu bile bir maaliyet bir risk isi bu bir projeyse tamamen virus programı ureten firmaların önce pyasaya spekulasyon yaparak program cabası dikkat edin microsft virus programı yaptı sonra symatec yetkilisi agzzıyla ustu kapalı saldırıların artacagını ima etti simdide bu HIC BIR HACKER KENDINI SIRADAN INSANLAR ICIN KENDINI RISKE ATMAZ CIDDI BIR SALDIRI OLUR SADECE BIR NOKTAYA ONUN ICIN EN FAZALA SENDEN HABERSIZ PCNII KULLANIR VE BU SIK RASTLANAN DA BIR DURUM DEGILDIR EKIP ISIDIR BU TUR BIR SALDIRIDA

1 trojen sokması gereklidir hadi IP ten denese 10 dk içinde yapmalı aksi takdirde bnm pc ye ve ağa kaydedilir ve adamın evine hatta pc nin markasına kdr ulaşılabilir !!!

Sen de yorum yaz