Hackerlar gözlerini size dikmiş durumda!

Eğer Google'dan geliyormuş gibi görünen bu e-posta size de ulaştıysa, onu hemen silin!

  • Ömercan Çelikler
Bu maile dikkat!

Hacker'ların daha önce çeşitli spam e-postalarla sizi "oltaya getirip" hesabınızı ele geçirmeye çalışmalarına haberlerimizde sık sık değiniyoruz. Hacker'lar şimdi ise gözlerini Google hesaplarına dikmiş durumda.

Google'dan gönderilmiş gibi gösterilen bir e-posta ile mail hesabınızın kotasının dolduğunu, kotanızı boşaltmadığınız taktirde 24 saat içinde hesabınızın kilitleneceğini söyleyen kötü niyetli korsanlar, bu e-posta içerisinde, alışılagelmiş biçimde bir de bağlantıya yer veriyorlar. Siz bu bağlantıya tıkladığınızda, sahte bir Google giriş ekranı açılıyor; giriş bilgilerinizi girdiğiniz zamansa hesap bilgileriniz hacker'ların eline geçiyor.

Google hesap bilgilerinizi ele geçirenler, Google Play'den uygulama satın alabiliyor, Google+ hesabınızı ele geçirip Google Drive'da bulunan dosyalara erişebiliyor.

Siz siz olun, Google hwsabınızın kotasının dolduğuna dair bir e-posta alırsanız, onu hemen silin ve içerisindeki bağlantılara sakın tıklamayın. Aksi halde, hiç istemediğiniz sorunlarla karşılaşmanız işten bile değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

eyvallah tıklamayık

Android habire virüs yiyorda gmail de mi virüs yiyor bırakalım artık bu google u

Bana dün geldi o mail ve gelen bağlantıya tıkladım hesabın çalındı. Fakat sorun yok yeni hesap aldım sizde bu kadar endişelenmeyiniz.

@15 May 2014 14:26 sazan dolu memleket...

Sen de yorum yaz