Hacker'lar gözünü Xbox Live ve PSN'e dikti!

Geçtiğimiz yılbaşında yaşanan büyük hacker kabusu, görünüşe göre bu yılbaşında geri dönecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Hacker'lar gözünü Xbox Live ve PSN'e dikti!

Yılbaşında hediye PlayStation 4 veya Xbox One konsolunuzla yapacağınız oyun keyfi, yarıda kesilebilir. Hacker grubu Phantom Squad, 25 Aralık'a denk gelen Noel gününde PSN ve Xbox Live'ı felç etmeyi planlıyorlar.

Hacker'lar, saldırıları bir hafta boyunca sürdürmeyi planlıyor. Dolayısıyla plan, yılbaşını da kapsıyor. Geçen sene benzer bir durumla karşılaşmıştık. Lizard Squad, PlayStation Network ve Xbox Live'ın üç gün boyunca çökmesine neden olmuş, birçok konsol oyuncusu bu durumdan dolayı öfke püskürmüştü. Gelişmeler üzerine dosya paylaşım hizmeti Mega'nın kurucusu Kim Dotcom, hacker'lardan vazgeçmelerini istemiş, onlara hayat boyu premium hesap hediye etme sözü vermişti.

Şimdi yine hack zamanı gelmiş görünüyor. Phantom Squad, Twitter'da yaptığı duyuruda PS4 ve Xbox One'ın oyun ağlarını 7 gün boyunca "kapatacaklarını" söyledi. Grubun kim tarafından yönetildiği bilinmiyor, ancak grubun başında Lizard Squad'ın eski üyelerinin bulunduğuna dair dedikodular var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu hackerların arkasında kesin Apple var...

Son günlerde yurtdışından Türkiye'ye DDOS saldırıları düzenleniyor. Yapılması gereken şey server'a bağlanabilecek max ip sayısını yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere iki kotaya bölüştürmektir. Örneğin Max Bağlanabilir IP Sayısı = %80 Yurtiçi IP + %20 Yurtdışı IP gibi. Bu işi basitleştirmek için de firewall'lara "Max Bağlanabilir IP Sayısı" değişkeninin eklenmesi gerekiyor. Böylece belirlenmiş range'ler ve bu range'lerin dışında kalan ip'ler için ayrı ayrı kota oluşturabiliriz. Haydi Comodo!..

@cleverman Dediğin şeyin olanağı yok maalesef. Kafasına göre dağılım yapamaz. Çok karmaşık bir yapıda çünkü. Bir aksilikte neler olabileceğine dair belirsizliklerde çok. Sonuçta apartmana internet dağıtmıyorsun! Bilip bilmeden sağdan soldan duyduklarınla yorum yapma. Çoğu yerde yorumlarını okuyorumda yazdıkların hep temenni. Olması imkansız şeyleri sanki olabilirmiş gibi yazıp duruyorsun. Vaktine yazık cidden. Kahin olayım derken tahin pekmeze döndün.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play