Hacker'lar hala Sony'ye erişebiliyor!

Sony'yi vuran hack dalgasının geride kaldığını mı düşünüyorsunuz? Durum pek öyle olmayabilir!

  • Cem Şancı
Sony o hackerlardan hala kurtulamadı

Sony Pictures'ın hacklenmesi olayı, geçtiğimiz aylarda tüm dünyayı meşgul eden bir krize dönüşmüştü. Kuzey Kore tarafından desteklendikleri şüphesi bulunan hacker'ların, Sony Pictures'ın tüm sistemlerine girip her türlü veriyi ve hatta yayınlanmamış filmlerini çalması sonucunda Sony'de tüm çalışanlar neredeyse offline çalışmaya başlamış, eski telefonlar ve eski bilgisayar sistemleri tekrar devreye girmişti.

Büyük bir güvenlik taraması ve temizliğine başlayan Sony'de, temizlik yapan güvenlik uzmanları, hacker'ların hala Sony sistemlerine ulaşabildiklerinden şüpheleniyorlar.

Sony'nin hacker'larla sınavı! Tıklayın...

Taia Global isimli güvenlik şirketinin araştırmalarına göre, hacker'ların sisteme sakladıkları trojanları veya farklı arka kapıları tamamen tespit etmek mümkün olamayabilir.

Tai Global, saldırıda rolü olabileceği tahmin edilen bir hacker belirlediklerini ve internette Yama Tough ismiyle bilinen hacker'ın daha önce dijital saldırı suçuyla ABD hapishanelerinde yatmış olduğunu açıkladılar. Temmuz ayında ismi bilinmeyen başka bir Rus hacker, saldırıların arkasında Yama Tough'un olduğunu belirten bazı belgeleri Tai Global'a göndermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

suriye elektronik ordusu an itibari ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kara kutusu sayılabilecek mail sunucularını delik deşik etti. işin siyasetinde değilim ama bu hack grubu 21. yüzyılın en iyisi. (facebook ve twitter domain sistemleri, alman istihbaratınin en kritik mail sunucusu, cia kameraları, obama'nın en gizli yazışmaları şimdiye kadar hatırladığım bazı eylemleri)

@07 Şub 2015 23:09 Evet. öyledir!

İyiki fakirim böyle bir risk ve sorun altında değilim :D

Psn e 2 gündür erişemiyorum sorun sadece bende mi?

sony ne beceriksiz çıktın sende ya :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play