Hackerlar intikam aldı!

Türkiye'deki yasaklara büyük bir tepki geldi, hem de hackerlardan! İşte hacklenen resmi siteler...

Hackerlar YouTube yasağına tepki verdi

Video paylaşım sitesi YouTube'a mahkeme kararıyla erişimi engelleyen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), onun bağlı olduğu Bilgi Teknolojileri İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı, "sansüre" tepki gösteren hackerların saldırısına uğradı.

Ulaştırma Bakanlığı'nın da aralarında bulunduğu üç kurumun internet sitesine dün hackerların saldırısı nedeniyle erişim sıkıntısı yaşandı. 01.00 ile 11.00 saatleri arasında yaşanan saldırıyla ilgili bazı internet sitelerine açıklama gönderen hackerlar, "Bu sitelere erişim, YouTube'a yönelik olarak yürüttükleri 5651 sayılı yasa kapsamındaki hukuksuz çalışmalar sebebi ile engellenmiştir" dediler.

Hackerlar, açıklamalarında "Bu saatler arasında erişime engellenmesinin sebebi iyi niyetimizin bir göstergesidir, amacımız kurumların çalışmasını engellemek değil aşağıda anlatmış olduğumuz konulara kamuoyunun ve kamunun dikkatini çekmektir" dedi.

İşte diğer hackler ve açıklamalar

Tübitak'ın da internet sayfasına erişimi engelleyen hackerlar, bunun sebebini ise şöyle açıkladılar:

"Kendi güvenliğini sağlayaman kamunun kini sağlayamayaz Tübitak'ın sitesi ise kurum içerisinde yer alan, kamu güvenliğini hedef alan BOME (Bilgisayar Olaylarına Müdahale Ekibi) yapısının fonksiyonsuzluğunu ve vizyonsuzluğunu gözler önüne sermek için engellenmiştir. Kamu Bilgi Güvenliği daha kendi güvenliğini sağlayamayan bu tarz kurumların tekeline bırakılmamalıdır."

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, saldırıyı doğrulayarak, "Yarım saat süreyle erişim engellendi. Ancak daha sonra gerekli tedbirler alınarak durum normale döndü" bilgisini verdi. Hacker saldırısına uğrayan diğer kurumların yetkilileri ise sık sık bu tür saldırı teşebbüslerinin yaşandığını belirterek, sorunun giderildiğini belirttiler.

Hurriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

iyi etmişler valla. daha uzun sürecek bir hack olayı daha ses duyurucu olabilir. Umarım karşıt düşünceler birilerini rahatsız etmiyordur.

Tebrik ederim kendilerini, iyi yapmışlar.

Çok iyi olmuş daha fazlasını yapın.

aşağıdaki dns adreslerine engel atılmamış bunlarla girebilirsiniz(google, youtube vb.)ben kullanıyorum
156.154.70.1
156.154.71.1

en iyisini de tübitaka yapmışlar.başlat tuşuna basmayı bilenleri işe alıyorlar resmen.

hack olaylarına karşıyım ama Türkiye nin bu durumu haketmedi diyemem.ellerine sağlık :)

helal olsun daha beter yapın

Bu ülkede anlaşıldı ki meydanlara dökülmekle ,sorunlarımızı dile getirmekle çözüm bulunmuyor yada bulunmak istenmiyor.Hacker dostlarımız dogru olanı yaptılarına inanıyorum,yahu o kadar gereksiz video paylaşım siteleri varken neden YouTube,Sizleri oraya getiren bizleriz gndermesinide biliriz elbet...

Sonuna kadar çoban koyun zihniyetine karşı çıkan beyaz hackerlerin arkasındayız hll olsun.

Hackerlar özgürlük sizlerin elinde... kim tutar sizi...

bencede gayet yerinde bir tepki olmuş hatta devamını da bekleriz, anlasınlar insanların özgürlüğünü kısıtlamak ne demekmiş...

arkadaşlar onlar hackerler değil antihackerler yani devrimci kişiler hukuksuzluğu ve haksızlığı deviren insanlar hack denince kötü tanımlanıyor ama bence iyi hackerlerede bir isim verilmesi lazım

Yapanların sırtlarını sıvazlamışsınız sevgili arkadaşlar. Ancak bugün yaptıklarını beğenmedik diye kendi kurumlarına saldıranları yarın başka kurumlara saldırmaktan , hangi düşünce yada hangi vicdan durduracak. Kurumların eylemlerini illaki beğenenler olur beğenmeyenler olur. Her beğenmeyen gelsin, gidelim sitelerine sızalım, sistemlerini çökertelim.

Teröristlerde beğenmedikleri devlet sitelerine saldırıyorlar.

O halde iyi ile kötüyü ayıran ne !!!

you tup kapandı diye bilimle uğraşan bir siteyi hacked yapmışlar
pess yani gidip telekomu hacked yapsalarmış zaten onun icadı you tüpün
kapanması

66.111.113.7 üst

69.111.95.106 alt buyurun abi özgürrlük budur giremediğiniz hiçbir site kalmasın youtube ve tagged ta dahil en özgür DNS ler

hackerların adı özgürlük savaşçıları olması lazım

Tübitak ın sitesi de hacklenmiş. Ne manidar bi haber, biz de kriptoloji üzarinde çalışıyorlar diye seviniyorduk. Şimdi gel de Pardus a ne de !!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play