Hacker'lar iOS ve Mac şifrenizi çalabilir!

Hacker'lar yeni keşfedilen bu güvenlik açığı sayesinde iOS ve Mac şifrelerinizi ele geçirebilir!

  • Cenk Atlı
Hacker'lar iOS ve Mac şifrenizi çalabilir!

Bir Cisco araştırmacısı tarafından keşfedilen yeni bir savunmasızlığın hacker'ların iOS ya da Mac cihazınızdaki dahili depolama alanına ve kayıtlı şifrelerinize erişmesine olanak tanıdığı belirtiliyor. Hacker'ların bunu gerçekleştirmeleri için yapmaları gereken tek şey ise size zararlı bir görsel dosyası göndermek.

Buna göre MMS ve e-posta aracılığıyla gönderilmiş ya da kullanıcının ziyaret ettiği bir web sitesinde konumlandırılmış bir TIFF formatlı dosya tespit edilmeden otomatik olarak çalışan zararlıyı gizleyebiliyor.

Apple, bu durumla ilgili yayınladığı bir yama sayesinde zararlıya karşı etkili bir önlem aldı. Kullanıcıların bu yama için işletim sistemlerini iOS 9.3.3, El Capitan 10.11.6, tvOS 9.2.2 ve watchOS 2.2.2'ye güncellemeleri gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Haberde iOS degil de Android gecse salyalar akitarak saldiracak olan fanboylarin nerede olduguna iliskin arastirmalar suruyor...

Evet mukemmel ayfoncular

Bilgisayarda en güvenli işletim sistemi linux telefonda en güvenli işletim sistemi windows phone. Bunları kimse inkar edemez. Araştırmalar bunu gösteriyor.

onun için windows kullanıyoruz zaten

Nasıl bir yama bu? Ben de iOS 9.3.3 yüklü ve yazılımınız güncel diyor.

Apple ve güvenlik zıt iki kelimedir...

Sen de yorum yaz