Hacker's List ile hacker kiralıyorlar

Artık internette, parasını verip "kişiye özel hacker" kiralayabileceğiniz bir servis de var!

  • Cem Şancı
Hacker's List ile hacker kiralıyorlar

Hacker'lar artık hayatımızın olağan bir parçası haline geldiler. Bilgisayarlarımızı, online hesaplarımızı, banka hesaplarımızı onlardan korumak için önlemler almak günlük rutinimizin bir parçası.

Peki, bu insanları sağa sola saldırmaya iten motivasyon nedir? Elbette, büyük oranda para. Hacker'lar şimdi, teknik bilgisi olmadığı için hacking hokus pokuslarına girişemeyen insanlar için de, yeteneklerini kiraya çıkardılar. Hacker's List isimli web sitesi, hizmetlerini kiralayan hacker'lar ile potansiyel müşterilerini buluşturuyor.

Okuldaki öğrenci sisteminde yer alan notlarınızı mı yükseltmek istiyorsunuz? Bir hacker kiralayıp ona birkaç yüz dolar vererek, hacker'ın öğrenci otomasyon sistemine girip zayıf olan notlarınızı düzeltmesini sağlayabiliyorsunuz. Ya da sevmediğiniz birinin bilgisayarını çökertebiliyorsunuz veya hesabınızı kapatmış olan bir internet sözlüğüne saldırı düzenletebiliyorsunuz.

Elbette, tüm bu işlemlerin yasa dışı olduğunu ve hacker'la beraber, ona işi veren kişinin de ağır hapis cezalarıyla karşılaşabileceğini hatırlatalım. Ancak bu tehlike bile insanları korkutamıyor olacak ki, Hacker's List'teki hackerlar, verdikleri hizmetleri açıkça yazıp, karşılığında istedikleri ücretleri de netçe belirtebiliyorlar.

Bu web sitesi, ayrıldığı erkek arkadışının Facebook hesabını çalıp çocuğun duvarına onun ağzıdnan 'ben bir gerizekalıyım' yazmak için can atan ergen kızlar kadar dünyanın her noktasında hacker kovalayan güvenlik güçleri için de bulunmaz nimet olsa gerek. En azından artık onları nasıl bulacaklarını biliyorlar.

Sitenin web adresini, etik olmadığı için vermiyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bile bile kuyuya düşmek diye buna denir işte. Siİeye girip, birini kiralıyacaklar, gel şu işi yap diye, para da verecekler. İş bitince hacker, kiralayandan, bak seni polise ihbar ederim diye sürekli para isteyip duracak. Hacker anonim olmayı becerirde, kiralayan sazan gibi düşer... Yazık derim sadece...

ya size karşı kiralanırsa bu hacker çetesi kendi elinizle bu kanunsuz çetesini gizlidende olsa tanıttınız için o zaman sevinebilecekmisiniz adresi vermenize gerek yok daha önce verildi birde şunu anlamadım not değişimi ve kapanan hesap meselesi çocuk işi ama bunun sizin için anlamı var sanırım hesabınızı kapatmış olan bir internet sözlüğüne saldırı düzenletebiliyorsunuz kim bunu isterki :D

"insanlar için de, yeteneklerini kiraya çıkardılar. Hacker's List isimli web sitesi, hizmetlerini kiralayan hacker'lar ile potansiyel müşterilerini buluşturuyor." "Sitenin web adresini, etik olmadığı için vermiyoruz." birader sitenin adını vermişsin zaten !

Google'de Hacker's List diye arandığında çıkıyor site adrese gerek yok zaten :)

Sitenin web adresini, etik olmadığı için vermiyoruz. zaten adresi vermissiniz biraz dikkatli olan google amcada bulur haberin icinde adres var :)

Bu iş yasak mı değil mi arkadaş önce bunu bir öğrenelim.. millet tonla parayı hecklenmemek için verirken başka birileri de hecklemek için mi para vermeye başlamış bu nasıl bir saçma dünyadır !? not:Bana hayatı sorgulatan bu haber için chip yetkililerine teessüf ediyorum:):)

fiyatı ne kadar ve bu yasak mı yani biz yaptırsak hapis cezası , para cezası veya kötü birşey gelirmi. bi arkadaşın bilgisayarını hackletmek istiyoum çünkü.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play