Hackintosh bu sefer Apple'ı çok kızdıracak!

Hackintosh cephesi yeni hamlesi ile Apple'ı kızdıracak; hem de daha önce kızdıramadığı kadar...

  • Ümit Öncel
Hacintosh bu sefer Apple'ı çok kızdıracak!
Hacintosh bu sefer Apple'ı çok kızdıracak

Apple, Psystar'ı rakip olarak bile kabul etmemesine rağmen en büyük belalası olduğunu da gizlemiyor. Şimdiye kadar açılan davalar ve yapılan açıklamalar bunu açık bir şekilde gösterebiliyor. Psystar ise Apple gibi bir dev karşısında bir adım geri çekilmiyor, hatta bunun tam tersine Apple'ı daha da kızdıracak uygulamalarını sürdürüyor.

Psystar'ın son açıklamasında firmanın artık OEM üreticilerinin ürünlerinin, Psystar markası ile uyumlu olduğunu gösteren sertifikalar dağıtacağını gösteriyor. Bu sayede artık Hackintosh kullanıcıları, Psystar uyumlu donanımları tercih ederek, rahatlıkla PC'lerini geliştirebilecekler.

Psystar ayrıca içerisinde işletim sistemi yüklenmemiş cihazlarını da satmaya devam ediyor. Firmanın MAC OS ile %100 uyumlu olduğunu söylediği bu cihazların avantajı ise sadece Apple'ın işletim sistemi kullanılmasının zorunlu olmaması. Psystar isteyen kullanıcıların tercih ettikleri Mac işletim sistemi sürümü yanı sıra, herhangi bir Linux dağıtımı veya Windows 7 yükleyip cihazlarını rahatlıkla kullanabileceklerini iddia ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

En güzel uygulama bu istediğin şekilde ama mac e kalsa bi ondan başkası yok :D zuhahaha apple i tercih eden insanlar bence biraz sorunludur çünkü istisnalar hariç genelinde bende mac aldım seninki pc gibi kompleks ile alıyorlar ve buna gülüyorum ilk başta mac sadece içine kapanmak isteyenler için ideal ;)

bence muhteşem, kullanıcılar artık pis kurtlu ısırıklı apple ' a muhtaç değil ya, ona seviniyorum

INTEL PC - HACKINTOSH VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SELAMLAR

hahahaha :D komedi yaa:))) yarın elmaya telif hakkı için dava açarsa hiç şaşmayın:====

İki tarafı da tutmuyorum bu konuda yinede Pystar sınırı aştı bu açıkça ortada, tabular yıkıldı resmen...

Kardeşim elmaysanda o kadar pahalı olmayacaksın halka inenede mani olmayacaksın tasarım mükemmel ama macos kullanmak için o kadar para vermeye değermi ? derim iyi oldu elma kurtlandı Hacintosh makul fiyatlara satmaya devam :))))

süper uygulama:)))

ohh apple kudurdukça ben mutlu oluyorum:D

hackintosh nedir?

muhteşem bi haber macos cd de satılmazsa bu şekilde pc makina toplayan lar programı yükler sen istedigin kadar kudur
ama uygun fiata win gibi satsan millet parayla alır

elmanın kilosu kaç para? :)

mac daha saattığı ürünün özellikleriyle ilgili doğru düzgün bir açıklama bile yapmıyor sitesinde. intel 2.6 ghz işlemci diyor geçiyor. alan ne aldığını bile bilmiyor bir mac aşkıdır anlaşılmaz. Mac aldım abi canavar diyor özelliklerini sorunca öyle kalıyor. Bilgisayardan anlamayan adam gider mac alır anlayan pc alır istiyorsa mac OS kurar.

apple in çakması
hackintosh nedir?

Bu durum windows için zarar oluşturacak gibi duruyor. Ne alaka demeyin. Normalde kullandığımız x86 makinelerde mac kullanamıyoruz ama hackintos makinelerde tercih hakkımız oluyor. Bu da windows'a mahkumiyeti azaltır.

"apple in çakması
hackintosh nedir?"

Apple'ın bilgisayarları macintosh olarak biliniyor. Apple tarafından üretilmeyen ama macintoshlar gibi mac os x çalıştıran bilgisayarlara hackintosh deniyor. HACK ve macINTOSH kelimelerinden türetilmiş bir kelimedir.

böyle şirketin gözünü seveyim apple gibi bir tekelciye karşı direniyor ve inş. kazanır.sonunda herkes mac kullanabilecek

Bu konuda bir araştırma yapılmıştı, Mac kullanıcıları bilgisayardan daha çok anlıyor, teknolojiyi daha yakından takip ediyorlar sonuç olarak... Biraz da parayla ilgili bir durum tabi teknolojiyi takip etmek için paranız olması lazım, Mac almak için de paranız olması lazım
----------------------------------------
mac daha saattığı ürünün özellikleriyle ilgili doğru düzgün bir açıklama bile yapmıyor sitesinde. intel 2.6 ghz işlemci diyor geçiyor. alan ne aldığını bile bilmiyor bir mac aşkıdır anlaşılmaz. Mac aldım abi canavar diyor özelliklerini sorunca öyle kalıyor. Bilgisayardan anlamayan adam gider mac alır anlayan pc alır istiyorsa mac OS kurar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play