Hackintosh davasında Apple'a kötü sürpriz

Apple ve Psystar arasındaki Hackintosh davasında, Apple'ın istek ve tavırları yargıcı da kızdırdı!

  • Ümit Öncel
Hackintosh davasında Apple'a kötü sürpriz
Psystar'ın "asi"leri Apple'a karşı...

Bildiğiniz gibi Psystar ile Apple bir süredir o mahkemeden bu mahkemeye koşuyor ve ard arda açılan davalarda birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışıyorlar. Son olarak Ağustos ayında Psystar, Apple'a tekelcilik davası açmıştı. Bu yeni davanın konusu ise Apple'ın piyasaya çıkacak olan Snow Leopard işletim sistemi ile ilgiliydi. Apple ise bu davanın, Psystar'ın daha önce açmış olduğu Mac OS X 10.5, yani Leopard işletim sistemi davası ile çok benzer olduğunu ve düşmesi gerektiğini bildirmişti.

Buna rağmen yargıç konuyu incelemek için Snow Leopard işletim sistemi ile ilgili bir inceleme kararı verdi. İnceleme kararının dolduğu tarihte ise Snow Leopard henüz piyasaya çıkmadığı için inceleme gerçekleşemedi. Yargıç Apple'ın sürekli itirazlarının üzerine, bir de Snow Leopard'ın piyasaya çıkış tarihini bilerek geciktirmesinin art niyetli bir tutum olduğuna karar verdi ve Apple'ın davanın düşmesi yönündeki talebini reddetti.

Bu esnada Psystar da, Apple gibi bir devle mücadelesini ürünlerine de taşıdı ve farklı bir imaj üzerine gitmeye karar vererek yeni Hackintosh bilgisayarlarında Rebel yani "asi" markasını kullanmaya başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

piysıtar ın kazanmasını isterim.
donanım olarak :
apple pahalı mal satan tekel. :)
microsoft ucuz mal satan tekel. :)

iyi oluyor bu pis ısırıklı elmaya, pis tekelci ne olacak

INTEL PC VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SELAMLAR

hehe süper şunların kavgası ya :D

Aslında applea çoktan bir tekelcilik davası açılmalıydı aferin Psystar a

Kasalı mac os komik geliyor insana :) gerçi ucuza performans alıyoruz.

Buradaki bütün yorumlara katılıyorum bari tekelciliğini yapacaksan ucuz yap be apple ben bi iMac fiyatına Tam donanım uçak gibi pc toplarım

Bu davada pystar ın yanındayız

ShinSee

appe ın yaptığı bakkala gelen adamı sevmiyosun diye ona ekmek satmamaya benziyor sanki

Sen de yorum yaz