Hackintosh: İflas etti, yok hayır etmedi!

İflas haberiyle Apple'ı sevindiren Hackintosh üreticisi Psystar'dan soğuk duş etkisi yapacak sürpriz

İflas etti, yok hayır etmedi!
Open (7)'den bir görünüm...

Florida merkezli Psystar firmasının Apple karşısında aldığı yenilgiden sonra iflas ettiğini sizlere ulaştırmıştık. Ama Apple katili her şeye rağmen ayakta kalmak istiyor. Nasıl mı?

Resmi olmayan açıklama göre firma yeni bilgisayarları ile tekrar gün yüzüne çıkıyor.

Intel quad-core, 2.66 GHz Xeon W3520 konfigürasyonlu modelini (monitör hariç) 1500 dolara satışa sunuyor. İflasını açıkladıktan sonra birden bire diriliş haberlerini görmek Psystar'ın ne denli dişli bir rakip olduğunu gözler önüne seriyor.

Hackintosh'un yeni silahlarından biri ise Open(7) . 6GB veya 12 GB 1333 MHz SDRAM, 7200 veya 10000 RPM Sata2 depolama birimi seçenekleri ile Psystar'ın web sitesinden online sipariş edilebilir durumda.

Ayrıca Open(7)'nin en büyük özelliklerinden biri de 3 katmanlı ses filtreleme sistemi. Bu özellikle birlikte neredeyse en sessiz bilgisayar sistemine sahip.

Psystar'ın son günlerde yaşadıkları göz önüne alınırsa Apple'a karşı mücadelesi amansız bir şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Pystar Pystar Pystarr oleeeyyy
Apple dava açar yine
ama Pystar'lar bitmez :D

Bilgisayar harika biraz inceledim.Bu bilgisayarlarla iflas etmezler :)

Kahrolsun Apple:) berbat donanımlara pırlanta süsü vererek faiş fiyatlarla satması ve insanların kanması kızılmayacak gibi değil (.......)

her zaman arkalarındayız apple a karsıyız..

helal olsun çok seviyorum böyle haberler duyunca

Böyle haberler çıkınca Apple kompleksli olanlar patır patır ortaya çıkıyor komik oluyor.
En komik olanı 'Berbat donanımlara süs veriyor' filan diyen kişi ama. Nasıl bi saçmalık belli değil. Dünyada donanımları en iyi olan bilgisayarlar Apple'lar.

infoman, apple kompleksinin kaynağını merak ediyorum.... Bu kadar yanlış birşeyi de doğruy gibi yazmak ilgiç olmuş.. 'Berbat donanım' mı??? Apple'ların donanımı berbatsa, DÜNYADA hiç iyi donanımlı bilgisayar yok demektir. Çünkü DÜNYANIN en kaliteli donanıma sahip bilgisayarları APPLE'lar. Zerre kadar bilgin yok demek ki...
Tabi donanımı sadede işlemci ve RAM sananlar için dünyanın tüm bilgisayarları aynı, o ayrı.

Bende Apple ın kompleksi ne olacak, yorumunuzu okuyanda Apple bana zarar verecek sanar :D 3 kuruşluk mala 10 kuruş para vermek istiyorsanız bu sizin bileceğiniz iş ama bende çoğunluğun kullandığı gibi bir PC kullanıcısıyım !!! Ben sizin gibi A markası B markası demiyorum. Kime ne uygun düşerse onu alsın ama Apple ile bir akrabalık olduğunu düşünmeye başladım:)

Ayrıca Apple intel C2D işlemci kullanmıyor mu? Aynı işlemci modellerini diğer pcler kullanmıyor mu? sizin demenize göre C2Q işlemci kullanan bir PC C2D işlemci kullanan bir PC den kötüdür:) asıl komik olan bu tür bilimsel kanıtı olan mevzuları görmezden gelen yorumlar yapmaktır.

Apple Nvidia 9600M GT ekran kartı kullanmıyor mu? Aynı ekran kartını diğer pcler kullanmıyor mu? eee birde 9600 GT ekran kartının daha performanslıları var mesela 9700M GT 9800M GT ve 260 280 serileri bunlar sanırım Apple'ın 9600M GT si bu saydığım modellerDEN DE hızlı :D ve daha iyi bir donanım sınıfında :D

Apple farklı bir görev yada hızda Ram mi kullanıyor? Diğer PCler aynı Ram veya emsalini kullanmıyor mu? Bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum çünkü değiştirmek çok kolay.

Daha düne kadar kart okuyucusu olmayan bildiğimiz touchpade başka isim takıp hiç kullanılmayacak özellikler ekleyen Apple firması CNC ile işlenmiş Alüminyum kasa veya aydınlatmalı klavyeyle mi övünecek?
Alüminyum kasa belki cazip gelebilir; serin tutar esnemez şık görünür hafif olur fakat zamanla bükülmeler olur yanlışlıkla düşürseniz plastik gibi esnemez ve bükülür düzeltemezsiniz. taşınabilir bir cihazda bu tür durumlar çok tehlikelidir.

birde yorum yapmadığım HDD kaldı sanırım:) karşıma SSD kullansın öyle çıksın:))) Bana deyin ki şu donanımı daha iyi bende eyvallah diyeyim. Araştırın görün. isteyene de Apple macbook pro faturamıda gösteririm!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir