Hadise TürkNet'in anketinde güven tazeledi

TürkNet'in anketine katılanlar sonuçtan emin: Hadise ve Düm Tek Tek başarılı olacak!

TurkNet'in kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği bir anket, Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek olan Hadise'nin "Düm Tek Tek" isimli şarkısına ne kadar güvendiğini ortaya çıkarttı.

Site kullanıcılarına "Hadise'nin Türkiye'ye Eurovision'da iyi bir derece getireceğine inanıyor musunuz?" sorusunun yöneltildiği ve 31 Ekim 2008''de başlatılan ankete 22 Ocak 2009 itibariyle 10.862 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 91,59'u (9.954 kişi) bu soruya "evet" yanıtı verirken, "hayır" diyenlerin oranı yüzde 8,35'te (908 kişi) kaldı.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

stir me up çıktığında bu kız bu şarkıyla eurovision'a girseydi açık ara birinci olur demiştim , yıllar geçti sonunda hadise eurovision'a çıkıyor ,umarım başarılı olur .

bu istatistlikler neye göre kime göre doğru. ben bundan da şüpelenecek hale geldim.

tam yuruvizyonluk dum tıs dum tıs eller hawaya ooooooooo bely dance flaan al sana 2 bel ölçüsü ermenistan hala düşman yunanistan desen işi olmaz keza güey kıbrıs . almanya ve ötekileri 10/10 ne bu allah aşkına yaa. yeni bi oluşum istiyorus artık MIDDLEEASTVISION falan :))

Hadise'nin başarılı olup olamayacağı biraz da oylamanın nasıl olacağına bağlı. Önceki yıllarda oylamalar jüri üyelerinin oylarıyla oluyordu ve (90'lardaki 3.lüğümüz hariç) sonuncu olmamaya çalışırdık. Son yıllarda ise oylamalar SMS'le oluyor. SMS ile olunca Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika, Hollanda gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden gurbetçilerimizin oylarıyla bize her seferinde 12, en az 10 puan geliyor. Zaten son yıllarda Eurovision'da her seferinde iyi bir yerde bitirmemizin asıl sebebi de bu. Ama bu sene, eskiden olduğu gibi oylama için jüri üyelerine dönülecekmiş diye haberler duyduk. Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda, Avusturya jürilerinin her seferinde bize 10-12 puan vermelerini bekleyemeyiz. Eğer ki öyle olursa, bundan sonra başarılı olmamız maalesef hayal.

Neyi kanıtlayacak bu yarışmanın sonucu? En iyi göbek atanın biz olduğunumu yoksa en iyi sanatçının bizde olduğunu mu? Saçmalardan seçmeler...

benim bildigim kadari ile sms oylamasi yine var ama juri sistemi geri dondu. bu demektirki jurinin oylamadaki etki orani ne kadar olucak? daha once atena midir nedir ondan bile dandik parca ile puan aldi cunku biz avrupada yasayan turkler esek gibi kisa mesaj atip durduk ulke rezil olmasin diye. bence sarki guzel eurovisionda bundan daha iyi sarkilarin olacagini sanmiyorum. ukranyanin ve rusyanin kazandigi sarkilara bakin vermisler basi hatun bangir bangir bagiriyordu. bizim hadisede en azindan ses var.

bunlar ne yapmaya b-veya neyi ortaya koymaya çalışıyor bu sene bizi

hadise temsil edecek bukadar yani niye önüne takoz koymaya

çalışıyorlar aksine ona yardım etmeleri gerekiyor gerçi ankettede

gözüküyor sonuçç.....

çok güzel bu şarkıya hayranım music öğretmeni dedi bir şarkı söleyip hareket yapın diye biz 3 arkadaş sizin düm tek tek i yapacağız

hello hadise kayseriyi unuttunmu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play