Hafl-Life serisinden merak uyandıran açıklama

Oyun severlerin adını her duyduğunda heyecandan zıplatan yeni Half-Life, büyük bir bombayla geliyor!

  • Ertuğrul Süngü
Hafl-Life serisinden merak uyandıran açıklama
Source 2 grafik motoru yolda...

Half-Life serisi, günümüz FPS oyunculuğunun haritası gibidir. İlk oyunuyla başlayan farklı ve sürükleyici senaryo yapısı, aynı zamanda daha önce görülmemiş multiplayer opsiyonları ile de oyun severleri kalbinden vurmuştu. İkinci oyunuyla "Source" isimli oyun motorunu tanıtan efsane seri, bir süredir sessizliğini koruyordu...

Valve'nin başını çeken Gabe Newell ise, geçtiğimiz günlerde 4chan.org ekibiyle yaptığı bir röportajda, Half-Life 3 haricinde birçok soruyu da cevapladı. "Yeni grafik motorumuz üzerinde bir süredir çalışıyoruz." diyen Newell, "Bu yeni motoru kullanabileceğimiz yeni bir oyunun piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Aksi halde doğrudan kendimiz kullanacağız." şeklinde konuştuğu röportajda, bahsi geçen grafik motorunun hali hazırda bulunan source'a bir ek değil, başlı başına yeni bir sistem olduğunun da altını çizdi.

Bundan önceki yapımlarıyla PC oyunculuğunu büyük ölçüde ilerleten Valve, bahsi geçen yeni grafik motoru sayesinde, yeniden büyük bir atılımın öncülüğünü yapma potansiyeline sahip. Pek tabi bu yeni grafik motoru aynı zamanda merakla beklenen Half-Life 3'ün de habercisi gibi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

inşallah çıkar yaaa 5 sene geçti hala yeni oyunu bekliyoruz bence bu da hayal kırıklığı ile sonuçlanacak

Hakikaten çıkarsınlar şunu ya Tüm seriyi kaçırmadan oynuyordum kaç yaşıma girdim hala yok ortada!!! Böylesine tutulan bir oyunun devamı neden gelmez ki ?

Half-Life oyun tarihinin mil taşlarından biridir. En eski sürümü bile günümüzde oynanmaya devam ederken, Source 2 grafik motoruyla oyun piyasasına bomba gibi düşecektir. Merakla bekliyorum :)

Oyunu deneyecek kobay ariyorlar :)

7 senedir heyecanlandırıyorsunuz ortada bişey yok :)

half life'ın yeni bi oyunu asla çıkarılmamalıdır. bazı şeyleri tatlı bir merak duygusuyla tadında bırakmalıyız. max payne'i son seride iyice bozup mahvetmişlerdi. bu yüzden half life serisi böyle kalsın.

Haberde half life ile ilgili olan bilgi nerde? Ben göremedim de ondan soruyorum. Sadece yeni source motoru geliyormuş. Yani durumu niye HL ye yorup bizi heyecanlandırırsın ki chip?

Oynanışı iyi olsunda önemli olan oynanış bence bide grafikle birleştirebilirseler gerçekten iyi bi oyun olur

26 yaşındayım tüm oyunlarını oynadım. Hala daha arkadaşlarımızla bazı zamanlar bir araya gelip landan oynar uzun soluklu maçlar yaparız. Umarım verdiği heyacan hüsranla son bulmaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play