Half Life 1'in Alpha sürümü internete sızdı

İlk Half Life piyasaya sürmeden önce dağıtılan Alpha sürüm nete sızdı! İşte "en ilkel" Half-Life!

Half Life 1'in Alpha sürümü internete sızdı

Bir zamanların çok popüler FPS shooter'ı Half Life'ın geliştirme sürecine ait görüntüler ve bir demo internette ortaya çıktı.

Bir Reddit kullanıcısı, Eylül 1997'de Valve tarafından basına dağıtılan bir CD'nin içeriğini internette yayınladı. CD'nin içinde 1998'de çıkan Half Life'ın birkaç tanıtım bölümü, oyunda daha önce görmediğimiz farklı odalar, farklı ışıklandırma efektleri ve farklı düşman türleri var.

Oyunda henüz herhangi bir aksiyon ve görev bulunmasa da, 0.54 Alpha sürümünde final sürümüne ait birçok özellik ortaya çıkmış görünüyor. Sesler, denetim paneli, "noclip", "godmode" ve "notarget" gibi hileler çalışıyor.

Reddit kullanıcısı, en yüksek ücreti ödeyen kullanıcıya bu özel Half-Life CD'sini satmaya hazır. Bunun yanında demoyu bu adreste indirmeye de sunuyor. Demoyu oynayabilmek için Deamon Tools gibi bir araçla imajı bir sanal diske bağlamanız, diskin içeriğini sabit diske kopyalamanız, ardından Opengl32.dll dosyasını silerek Half-LifeGL.bat dosyasını çalıştırmanız gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

gözlere bakar mısınız :) göz kapakları daha ayarlanmamış :)

Half_life ı özledim iyi bir halflayf oyunu yapsalar güzel olur Valve halflife yapmak yerine zombi saçmalıklarından oyun yapıyor left serisi tuddurmuş gidiyo herifler sıradan önüne geleni vur half_life yapımı uzun ve sıkıntılı olacağından kolay yoldan saçmalık oyunlar yaparak devam ediyorlar başka açıklaması olamaz

Biz 3 u bekliyoruz... Her ne olursa olsun, HL3 çıksın artik... Gelmiş geçmiş en iyi oyun, en kotu grafikte bile sirf o konusu icin oynanir... Tum bolumlerini en az 2 kez bitirdim,

o resimdeki zombi değil mi? :) :P

Her zaman bir oyunun sıfırdan yapımını izlemek istemişimdir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir