Half-Life 3 VR Set İle Birlikte Geliyor Olabilir

İlk VR alışverişiniz ne olsun isterdiniz; sıkı bir oyun mu yoksa yeni bir VR seti ile mi başlardınız? Ya Valve ikisi üzerinde de çalışıyor deseydik?

  • Yavuz Alp Şimşek
Half-Life 3 VR Set İle Birlikte Geliyor Olabilir

Valve söylentilere göre, yalnızca kendi sanal gerçeklik donanımını değil, uzun zamandır beklenen Half-Life 3'ü de piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Bu oldukça güzel bir haber ve gerçek olma ihtimali de var. Bazı sızdırılmış bilgilere göre, Valve'in 'Knuckle' denetleyicileri ve Half-Life VR oyunununu bir paket olarak çıkarmak istiyor.

Sızan fotoğrafın detayları, üzerinde çalışılan cihazın Valve markasına sahip ve gerçek olabileceğini gösteriyor. Görüntüler, 2018 yılının Temmuz ayında alınmışa benziyor ki bu da görüntülerin nispeten yeni bir prototip olduğunu işaret ediyor.

Valve, VR oyun geliştirme hedefini hiçbir zaman gizlemedi ve şimdiye kadar VR deneyimlerini sunmak için HTC Vive ve Vive Proyla yarışa girmeye hazırlandıkları söylentileri dolaşıyor. Konuşulanlara göre ana farklılık daha geniş (135 derecelik) bir görüş alanıyla yaratılmak isteniyor.

Valve, yıllardır süren çalışmalardan sonra bile prototiplerini olduğu gibi çöpe atmasıyla ünlü bir şirket. Dolayısı ile bu haber resmi olarak Valve'den gelene kadar, biraz şüphe ile yaklaşmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play