Half Life'ın önemli ismi emekli oluyor!

Eğer heyecanla Half-Life 3'ü bekliyorsanız, bu sürpriz emeklilik haberi keyfinizi kaçırabilir!

  • Levent Öztürk
Half Life'ın önemli ismi emekli oluyor!

Eğer 12 yıldır Half-Life 3'ü bekleyenlerden biriyseniz, kötü bir habere daha hazırlanın. 18 yıllık tecrübeli Valve Software çalışanı ve Half-Life, Half-Life 2 ve takip eden iki bölümünün yazarı Marc LaidLaw firmadan ayrılıyor. Bu ayrılık haberi, Reddit kullanıcı TeddyWolf tarafından yayınlanan bir e-posta görüntüsü ardından yayıldı. Gözüken e-postada Laidlaw, Valve'den emekliliğini duyurmakta.

Laidlaw, Half-Life 3 hakkında herhangi bir detay açıklamazken, "Half-Life'ın sahipliğinin tamamen Valve'ye ait olduğunu" belirtmekte. Oyunun, kendisinin firmaya katılmasından önce başladığını söyleyen Laidlaw, geleceğinin de Valve'nin elinde olduğunu söylemekte.

Laidlaw, stüdyoyu terk etmesinin sebeplerinden birinin "yaşlanmaya başlamış" olması olduğunu söylemekte. Ayrıca tekrar orijinal hikayeler yazmak istediğini de sözlerine ekliyor: "Oyunlar üzerinde çalışmak muhteşem bir eğitim, iş, ve hiç beklemediğim bir kariyer yolu oldu. Ama artık köklerime dönmenin vakti geldi."

Valve ise henüz Laidlaw'un emekliliği veya Half-Life'ın geleceği hakkında yorum yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bir oyun 12 yıl boyunca neden beklenir? başka işiniz gücünüz yok mu arkadaşlar?

@10 Ocak 2016 21:40 evet işimiz gücümüz yok açtık valve nin sitesini half life 3 ün çıkışını bekliyoruz

@10 Ocak 2016 21:40 99 yılında o oyunla tanışsaydın sende anlardın neden beklediğimizi yeni nesil bilmez o oyunun zamanında bize veridiği zevki...

@10 Ocak 2016 21:40 hazır olda beklemiyoruz merak etme

@10 Ocak 2016 21:40 yok, bekliyoruz :) yalnız beklemekten kasıt tabi ki oturup o oyun çıkana kadar başka oyun oynamadığımız anlamına gelmiyor. ama çıktığı an saldıracağımız kesin :)

aynen işim yoktu oturdum bekledim 12 yıl boyunca :|

Aslinda 12 yil degil 5 yil cunku portalda halflife evreninden degilmi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play