Halo 5 yerine Halo 2 mi geliyor?

Dünyayı peşinden sürükleyen oyun serisi Halo'dan bir kötü, bir de iyi haber var!

Halo 5 yerine Halo 2 mi geliyor?
Yapımcı ekipten henüz bir açıklama gelmedi

Halo... Bu isim milyonları peşinden sürüklemiş, Xbox'ı Xbox yapmaya ön ayak olmuş çok önemli bir yapıma işaret ediyor. Çıktığı günden bu yana geçen süre içerisinde, üretilen neredeyse her oyunuyla satış rekorları kıran Halo'dan, ne yazık ki hayranlarını üzecek bir haber var.

Serinin hayranları başta olmak üzere, oyun severlerin büyük bir kısmı Halo 5'in çıkacağı günü bekliyor. Nitekim serinin ana karakteri olan Master Chief'i seslendiren Steve Downes'dan gelen bir açıklamaya göre Halo 5, 2015 yılından önce piyasada olmayacak. Tabii ki uzun yıllardır seslendirmeyi yapan Downes'ın sözleri büyük önem taşıyor ama kendisi yapımcı ekipten olmadığı için, Halo 5'i 2014 yılında görmemiz için halen umut var.

Diğer taraftan serinin takipçileri için özel olarak hazırlanmış yeni bir Halo oyunu yolda. 2014 itibari ile onuncu yılı kutlayan Halo 2, tamamen geliştirilmiş ve yenilenmiş bir halde, hem Xbox One, hem de Xbox 360 konsolları için yeniden satışa sunulacak.

Malum, özel bir Halo 2 paketinin büyük miktarda satacağı aşikar ama bu paket, bir yandan da Halo 5'in 2014 yılı içerisinde piyasada olmasını engelleyecek gibi gözüküyor.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir