Hands Free 3D:Sanal dünyada hareket özgürlüğü

Yapılan yeni bir buluş sayesinde giriş aygıtları olmadan da oyun oynayabileceksiniz...

Hands Free 3D: Sanal dünyada hareket özgürlüğü
handsfree3d: Sanal dünyada istediğiniz gibi hareket edin.

Kapo Enterprises'ın bir buluşu sayesinde giriş aygıtları olmadan da Second Life'da hareket edilebilecek.

3D kamera ile hareketler aktarılıyor. Hands Free 3D konseptinin tam olarak işlediğini videoda görebilirsiniz.

Buluşun ne zaman pazar olgunluğuna ulaşacağı henüz belli değil.

Video: Hands Free 3D kamera

Hands Free 3D: Second Life Navigation DemoHands Free 3D: Second Life Navigation Demo
We've done some experiments over here at Kapor Enterprises using 3D cameras to control virtual worlds like Second Life. Mitch Kapor and Philippe Bossut designed a prototypical interface that demonstrates the possibilities for operating Second Life "hands free" without a mouse or keyboard. To make this work, they modified the open source Second Life client to support the camera as an input device. This new prototype was made possible through the use of a 3D Camera designed by 3DV Systems. The camera is very similar to a webcam, but also captures the depth of all the objects in its view. Our prototype is still very experimental: we haven't made the code or executable available and the cameras aren't available yet anyway. For the moment, our objective is to explore the possibilities for these new types of devices. We believe that these cameras will eventually make interacting with Virtual Worlds as comfortable as using a webcam. This will ultimately broaden the appeal of Virtual Worlds by allowing new ways of online expression. It may also attract people who find the current gaming interface too hard to handle. Produced by KEI Creative: Eric Wong Sean Aquino Trevor Parham Music track,'Identity of Self' by hisboyelroy

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Teknoloji güzel de, ben yine de kullanmam sanırım bunu :D

bu tarz teknolojilerin getirileride şu yönde iyi pc başında saatlerce oturacağına işte videoda görünen hareketlerlede en azından enerji harcamamızı sağlıyacaktır .. malum bu konuda iyi örneklerden wii- fii geliyor..

Oyunları zaten dinlenmek amaçlı oynuyorum.Oyunları oynamak için bu hareketleri yapınca insan dinlenmez aksine yorulur o yüzden güzel teknoloji ama bir halta yaramaz...

Süper bişiye benziyor, ilerdede kullanım alanları artacağına eminim.

İcatlar hep sorunlu olan zor şeyler başa geldiğinde ortaya çıkar; sırf yapılan işleri daha kısa sürede ve daha az zahmet ile yapabilmek ana hedeftir.

Ben burada buna yönelik bir teknolojik gelişme görmedim.

Ama en azından birileri birşeyler yapmak için hala çaba sarfediyor belki bir başkasına yapılan bu iş ilham kaynağı olabilir.

Max_Real Qnx

ps2 de eyetoy bu iş için kullnılmakta idi hali hazırda. Ancak pek fazla ragbet gormedigi için akselerometreli ürünleri tercih etmeye başladılar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir