Hangi arama motoru kaç sayfa indeksliyor?

Cuil'in yayına başlaması, arama motoru cephesine hareket getirebilir. İlk mücadele sayfa sayısında.

Hangi arama motoru kaç sayfa indeksliyor?
Google: Popüler arama motoru için yeni bir kilometre taşı.

Arama motoru sunucusu Google yeni bir kilometre taşına ulaştığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Ünlü web-dedektifi 1 trilyonun üzerinde sitede arama yapmayı mümkün kılıyor. Bu sonucu ise Google-Blog yöneticileri açıkladı.

Dün tanıttığımız Cuil web arama motoru ise Google'ın tahtını zorluyor. Stanford profesörü Tom Costello ve eski Google çalışanı Anna Patterson'un projesi olan Cuil şu sıralar 121,5 milyar web sitesine ulaşmış olmakla ünlendi. Google'dan farklı olarak Cuil, sitelerin detaylı analizlerini yaparak daha akıllı sonuçlar sunmayı hedefliyor.

Kısacası arama motoru devi Google ve bu işlere hiç de yabancı olmayan bir ekibin ortaya çıkardığı Cuil arasında ilk mücadele indeksleme sayısı ile başladı. Tabi Cuil henüz yolun çok başında, ama ümit vedettiğine de hiç şüphe yok. Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek?

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Rekabet bize yarasın

tahtından indirmesi zor, google tahtı kaptırmamak için daha da güzel işler çıkarmak zorunda kalacak ki burda biz karlı çıkarız

Nekadar çok web sitesi varmış....

ben baktım şu cuil sade mavi arkaplanlı oldugu için göze hoş gelmedi değiştirseler güzel olacak!!

Ya bu site iğrenç asla google ile yarışamaz dil desteği yok arama sonuçları alakasız. Yapay zeka denen bir şey yok ne bu site ne yahoo search nede Microsoft Live Search Google ın yerini tutamaz kullanırken neden açık ara lider olduğunu size gösteriyor.

Google'a dur demek lazım. Interneti yönetiyorlar artık. Rakip olması iyidir. cuil şu anda çok yetersiz gibi gözüküüyor. Umarım google'a dişli bir rakip olabilr. Zamanında altavista çok popülerdi ama tahtını google kaptı. Bakalım neler olcak.

bu habere yazılan yorumlardan ne kadar vahim bir bilgi birikimine sahip olduğumuzu görmek yeterince üzücü. bilginin bir an önce sıradanlaşması lazım ülkemde, aksi halde gelecek gelemeyecek :(

siteye warez bir şey yazdığında direk gösteriyo

google da bulamadığımı buldum eğer temayla biraz

uğraşırlarsa (siyah kötü olmuş) iyi bir alternatif olabilir

sade gri ve mavi Cuil yazısı ve siyah sade arkaplanını ben çok beğendim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir