Hangisi daha sağlam; iPhone 5S mi, 5C mi?

iPhone 5S ve 5C'yi yere attılar, ne kadar sağlam olduklarını test ettiler! İşte o test ve sonuçları.

Oynat Hangisi daha sağlam; iPhone 5S mi, 5C mi? iPhone 5C'nin plastik kasası, onu daha ince ve alüminyum iPhone 5C'den daha sağlam mı yapıyor?

Yeni iPhone'ların ne kadar hızlı olduğu şüphesiz önemli bir konu, ancak günlük kullanımda dayanıklılık da önemli. Peki plasik kasalı iPhone 5C, alüminyum iPhone 5S'ten daha sağlam olabilir mi?

Her ne kadar bilimsel bir araştırma niteliğinde olmasa da Android Authority'nin yaptığı yere atma testi, yeni Apple ceplerinin sağlamlığı hakkında bize bir fikir verebilir. Yukarıda izleyebileceğiniz videoda iPhone 5S ve 5C farklı açılardan yere bırakılıyor. Testin sonucunda alüminyum iPhone'un yere düşmelere karşı biraz daha dayanıklı olduğu anlaşılıyor. iPhone 5C testi çatlak ekranla tamamlasa da her iki cep de bozulmadan çalışmaya devam ediyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

üzerinden kamyon geçirme testini ne zaman yapacaklar onu bekliyoruzz, bi rahat bırakın ya şu telefonları :D

saçma sapan bir test olmuş... bir kere arnavut kaldırımlı bir yere düşüyor telefonlar... aralıklı olarak çıkıntılar var... düşme açısının farklılıkları da bir etken.. dolayısı ile hiçbir anlam ifade etmeyen bir şov olmuş... yazık oldu telefonlara... bana verseydiler ne olurdu sanki :)))

Aynı test elle bırakma değilde daha sabit bir sistemle bırakarak yapılmalı. Ve en azından 20 kere tekrarlanmalı. Videoda elle bırakma bayağı yanıltıcı, yerinde düz değil pürüzlü olması yanlış. Öyle bir açı denk gelir en Sağlam'ı dağıtır veya en çürüğü çizirsiz çıkar.

Hmm, acaba çip iphone ların 9 milyon satarak (3 günde) yeni rekor kırdığının haberini de yapacaktır herhalde bir zaman

@24 Eyl 2013 14:13 yok oyle bi olay, her gordugune inanmak yerine apple'in sitesine girip sag alttaki hot news yerinden baksaydin keske

yeter be bu ne herkeste bi i phone düşmanlığı beğenmiyosanız almazsınız olur biter . yoruma gerek yok gitsin plastik s4 alsınlar

@24 Eyl 2013 14:40 5c zaten altından yapılmış

blader testlerini beklioz :D

Arkadaşımın iPPhone 5 i evde bel hizasından laminant parke üzerine düştü ekran gitti, çizgiler çıktı ekran değişecek dediler. Böyle çürük olacağını beklemiyordum 5S ve 5C nin de farklı olacağını zannetmiyorum.

bu kadar iphone yada samsung savunucusu olmanın ne mantığı var anlamadım. gören de CEO sanır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir