Harika kapak fotoğrafları oluşturmanın yolu!

Facebook kapak fotoğrafınıza bakanların bir daha bakmasını istiyorsanız, bu yazımızı okumalısınız!

Harika kapak fotoğrafları oluşturmanın yolu!

Facebook kapak fotoğrafınız, profil sayfanızın yani zaman tünelinizin en önemli öğelerinden. Facebook, yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz en uygun yerlerden bir tanesi. Kapak fotoğrafı için basit bir fotoğraf veya etkileyici bir görüntü seçebilirsiniz.

Photoshop bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok. Facebook'a kapak fotoğrafı eklemeniz oldukça kolay, bunun yanında büyüleyici bir fotoğraf oluşturmanızı sağlayacak birçok araç var.

Facebook kapak fotoğraflarının detayları

En iyi Facebook kapak fotoğrafını oluşturabilmek için onu doğru ölçülerde kesmelisiniz. Facebook sayfasındaki sayfa öğelerini incelediğimizde kapak fotoğrafının 851x315 ölçülerinde olduğunu görüyoruz.

Profil fotoğrafı ise köşeleri dahil 170x170 piksel. Profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafının sol kenarından 15 piksel içerde duruyor ve alttan yaklaşık 26 piksel dışarıya taşıyor.

Kusursuz kapak fotoğrafını oluşturma

Kusursuz kapak fotoğrafını oluşturma

Kapak fotoğrafı olarak seçtiğiniz resmin net ve kaliteli olmasına, en az 851x315 piksel boyutlarında olmasına dikkat edin. Kapak fotoğrafınız, bu boyutlardan büyük olabilir, Facebook görseli değiştirmek yerine onu konumlandırmanıza izin verecektir. Ancak kusursuz bir sonuç istiyorsanız, biraz uğraşmanız gerekiyor.

Örneğin profil fotoğrafınızın kapak fotoğrafınızın bir parçası gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Paint.NET gibi ücretsiz bir resim düzenleyicisi işinizi görecektir. Az önce verdiğimiz ölçüleri göz önünde bulundurarak fotoğraflarınızı kesin. Son olarak göz alıcı bir Facebook kapak fotoğrafı için yeni profil fotoğrafınızı ve kapak fotoğrafınızı sosyal ağa yükleyin.

Resim düzenleme araçlarıyla kapak fotoğrafınızı düzenlemek size karışık geliyorsa, Facebook kapak fotoğrafı araçlarına başvurabilirsiniz. Örneğin Social Media Image Maker tek bir resmi optimize etmeye yönelik harika bir araç. Aracı Facebook hesabınıza bağlamadan tek başına kullanabilmeniz mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir