Hatalı park ettiniz, buyrun, virüsünüz burada

Hacker'lar, kurbanlarını ağa düşürmek için yaratıcılıkta sınır tanımıyor. İşte yaşanan son olay...

  • Selim Öztürk
Hacker'ların yeni hedefi araç sürücüleri!
Hacker'lar, emellerine ulaşmak için her geçen gün yeni bir yöntem geliştiriyor.

Gün geçtikçe bilgisayarlara sızmak için çok daha farklı yöntemler keşfeden hacker'lar dur durak bilmiyor. Daha önce yayınladığımız bir haberde, elektronik yol tabelalarının hacker'lar tarafından hack'lendiğini ve bu olayın kısa bir sürede gündeme bomba gibi düştüğünden bahsetmiştik.

Haber ajanslarına düşen bir diğer haber ise hacker'ların gözünün artık iyiden iyiye karardığının da adeta bir kanıtı gibi. ABD'de, araçların ön camlarına yapıştırdıkları bir kağıda 'Park yasağını ihlal etmiş bulunuyorsunuz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ..... web adresini ziyaret ediniz.' tarzı bir uyarı yazısı yazan hacker'lar, söz konusu web sitesine giren kullanıcıları da böylece kafesine düşürmeyi amaçlıyor.

Uyarı yazısında yer alan web adresine giren kullanıcılar önce bir virüs uyarı penceresiyle karşılaşıyor: 'Bilgisayarınızda bazı virüsler tespit edilmiştir; Antivirus 360, en kısa yoldan PC'nizi virüslere karşı tarayacak sistemini virüsler'den temizleyecek'. Bu uyarı mesajını alan kullanıcılar ise OK butonuna basarak bir bakıma virüsü kendi elleriyle bilgisayarlarına sokmuş oluyorlar.

Hacker'ların hedeflerine ulaşmak için her geçen gün yeni bir yöntem denediğini ifade eden anti-virüs uzmanı Lenny Zeltser, kullanıcıların bu gibi tuzaklara karşı son derece dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

hala o dandik spylara kanıpda bişiler olucak die bekleyenler var arkadaşlar firmada çalıştığıım süre boyunca kaçmakine geliodu bu gibi sebeplerden inanamazsınız:D

harika mı? senin başına gelsin maddi anlamda zarar uğra ben seni o zaman görüyüm aferin harika demi harika

Süper yöntem ama Türkiye'de bu işlemez herkes parka dikkat etmiyor zaten :D

Ona bakarsan bedave 250 kontör veya bilmem kim msn açtı gibi saçma ad-ler var bunlar daha mantıklı.

Şunu da Unutmayalım Hacker demek o konuda uzmanlaşmış kişi demektir.Tabi bu işin iyi niyetli ve kötü niyetli olanı da var.Hacker terimini yanlış anlamayalım...

C|EH

Yöntemler Daima Aynı kaldı !!! Bundan 3 yıl öncesine kadar yığınla kaynak , araştırma araç gereç edinmeme rağmen günümüzde çok farklı şeyler görmüyorum !

Ddos saldırıları
Brute Force
trojan/keylogger ve bunların biraz daha gelişmişleri...

Ddos & brute force saldırılarını direkt oalrak gerçekleştirebilirler ama trojan / keylogger vb. dinleme , izleme , kontrol etme yazılımlarını hiçbir zaman Kullanıcının onayı olmadan bir bilgisayara sokmayı beceremediler..

Neydi yöntemler , Bizzat deneyip sonuç aldıklarımdan ) Çeşitli antivirüs yazılımlarının autorun setup dosyası gelmeden alttan gizlice kendini yükletip üzerine virüs programını yükletseler bile amaçlarını elde etmiş olurlar.

halen en gözde numaralardan biridir bu :) ama hedefi büyütenler çeşitli numaralar geliştirmişler hepsi o ana işleyiş yine aynı :)

benim pc mede girdi antivür 260 ve silene kadar canım çıkmıştı

Yani bu tuzağa düşen varsa hiç bilgisayar kullanmasın daha iyi.

Hacker'ın türkçe karşılığı korsan uzmanın karşılığı professional karşıtırılan birşey yok, amaç işi şirinleştirmek. Ama birine hacker saldırısı oldu acaba aynı şirin tavrı gösterebilecek mi?

eset nod 32 4.0 butur siteleri engelliyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play