Hava durumuna Google makyajı!

Google, mobil uygulamasında yaptığı yenilikle hava durumunu farklı bir boyuta taşıyor!

Hava durumuna Google makyajı!

Teknoloji devi Google, hava durumu bildirimi açısından da en güvenilir ve en etkili kaynak olmayı hedeflediğini bir kez daha gösterdi. Firma, Inside Search adlı blogunda yayınladığı bir gönderide Google uygulamasına hava durumunu sorduğunuzda çok daha zengin bir içerik sunan yeni ekranını duyurdu.

Bu yeni ekranla birlikte kullanıcılar artık Bugün ve Yarın'a ait hava durumu bilgilerine, saatlik tahminlere, 10 günlük bir genel tahmine, gündoğumu ve günbatımı bilgisine ve hatta hava kalitesine dair verileri de içeren birçok hava durumu detayına çok daha renkli bir platformda erişebilecekler. Bütün bu geliştirmelerin yanında kullanıcıları küçük bir kurbağa illüstrasyonu gibi eğlenceli bir sürpriz de bekliyor.

Diğer hava durumu uygulamalarında olduğu gibi Google'ın bu uygulamasında da çok sayıda şehir listeye eklenebiliyor. Uygulamada günün tahminlerine erişmek için "weather" ("hava durumu") ibaresini yazmanız ya da bunu sesli komut olarak vermeniz yeterli. Uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için de Google Now Launcher kullanıyor olmalısınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Accuweather en iyisi....

Google adamdır adam.....

iOS da hava durumu pek tutarlı değil. Ama android te gayet başarılı her ikisinide kullanan biri olarak

Google a güvenmiyorum. Google da dan yer baktım gösterdiği yere gidincede boş bir arsayla karşılaştım. Yanlış yunluş adres veriyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir